1. Dzisiaj po wszystkich Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  2. W sobotę odbędzie się drugie Nabożeństwo Pokutne Trzech Sobót. Na Mszy św. o godz. 11.00 i nabożeństwie pokutnym będziemy przepraszać za grzechy aborcji wszystkich kobiet. O godz. 13.00 w sali św. Bonawentury projekcja filmu Wyrok na niewinnych. Tego dnia rozpoczynamy Spotkania dla mężczyzn pt. Czas św. Józefa. Program spotkania: 11.00 – Msza w Bazylice, po Mszy w budynku „Kolbianum” konferencja, dyskusje. Zakończenie Koronką o godz. 15.00. Spotkanie formacyjne kobiet „Świętość w zwyczajności” odbędzie się jedynie on-line na kanale Niepokalanów TV. Program jak zwykle.
  3. Zapraszamy na nową inicjatywę w naszej parafii, jaką jest „Wieczór uwielbienia„. To wyjątkowy czas, który możemy spędzić z Panem Jezusem, wielbiąc Go śpiewem, modlitwą, upraszając przez to potrzebne łaski. Zapraszamy każdego, kto chce doświadczyć Boga, spotkać Go. Będzie także możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej. Pierwszy „Wieczór uwielbienia” rozpoczniemy w sobotę 19 marca o godz. 19.30 w domu parafialnym w sali na górze.
  4. Planowane terminy rekolekcji parafialnych przedstawiają się następująco: dla młodzieży 21-23 marca, dla dzieci 4-6 kwietnia a dla dorosłych 3-6 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne na internetowej stronie parafii.
  5. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  6. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj o godz. 11.00 i 17.30 na placu przed Bazyliką zbieramy środki medyczne konieczne do pomocy osobom poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie.
  7. W łączności ze Stowarzyszeniem Comunitá Regina della Pace zachęcamy do częstej modlitwy o pokój w naszej kaplicy wieczystej adoracji – Światowym Centrum Modlitwy o Pokój.
  8. Przy naszym klasztorze gościmy uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za artykuły spożywcze i środki chemiczne, które można złożyć w domu rekolekcyjnym.
  9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adam Pogruszewski, l. 72 z Serok Parceli, śp. Adam Fura, l. 93 z Granic i Tadeusz Tupacz, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…