1. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich odbędzie się w niedzielę 26 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w domu parafialnym. Natomiast młodzież, która podjęła przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, (obecnie pierwsze klasy szkół średnich) kontynuują przygotowania do bierzmowania od października, wszelkie szczegóły przekażą animatorzy podczas spotkań w grupach.
  2. Za tydzień w sobotę 18września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra
  3. Dziś po nabożeństwie o godz. 17:00 udamy się pod pomnik kard. S. Wyszyńskiego, gdzie nastąpi okolicznościowa modlitwa do nowego błogosławionego.
  4. Nasz klasztor jak i parafia miały szczęście wielokrotnie gościć kard. S. Wyszyńskiego w Niepokalanowie. Z tej okazji Wydawnictwo wydało dwie pozycje książkowe: album pod redakcją o. Romana Soczewki  „Więcej niż Przyjaciel” z kolekcją zdjęć archiwalnych oraz pozycję o. Ignacego Kosmany „Siedem ostatnich słów z Niepokalanowa” z przesłaniem Prymasa aktualnym dzisiaj. Książki do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictwa Ojców Franciszkanów, w Księgarni oraz w kiosku przy Bramie Papieskiej
  5. Wójt Gminy Teresin przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań kończącym się już 30 września. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Można się spisać przez Internet, telefon, w Urzędzie Gminy lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Udział w spisie jest obowiązkowy.