1. Ze względu na pozytywny wynik dwóch naszych Braci na Covid – 19, od 19 do 28 października nasza wspólnota jest na kwarantannie. Kwarantanną jest objęty tylko teren naszego zamieszkania. Bazylika, Kaplica św. Maksymiliana, Muzeum, Dom Rekolekcyjny i Wydawnictwo są dostępne dla wiernych. Msze święte sprawują ojcowie spoza naszej wspólnoty a Muzeum, Kaplicę św. Maksymiliana i Wydawnictwo obsługują siostry zakonne i osoby świeckie. Do spowiedzi możemy przystąpić jedynie na początku Mszy św. Intencje przyjmujemy przy głównej Furcie.
Dziękujemy za wszelkie gesty życzliwości, modlitwę i ofiary. Rozpoczęliśmy remont schodów do głównego wejścia do Bazyliki. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę na ten cel. Najlepiej ją złożyć poprzez konto bankowe.
Wspierajmy się wzajemnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Niech Bóg za wstawiennictwem Niepokalanej i św. Maksymiliana chronią od zła i wszelkich nieszczęść.
2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie nabożeństwie o uzdrowienie. Zapraszamy na wspólną modlitwę za miesiąc.
3. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
4. W uroczystość Wszystkich Świętych, która wypada w tym roku w niedzielę, Msza św. o godz. 13.00 będzie sprawowana w bazylice. Nie będzie Mszy na cmentarzu.
5. Przypominamy o modlitwie za zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej bądź telefonicznie w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
6. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Ostrowska, l. 73 z Topołowej i śp. Maria Misiak l. 84 z Topołowej: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…