1. Dzisiaj, drugi rok z rzędu, nasza parafia włącza się w inicjatywę o nazwie „Niedziela św. Franciszka”. W związku z tym przy wyjściu z bazyliki znajdują się materiały informacyjne na temat oszczędzania wody wraz z modlitwą za naszą planetę. Na tę okazję został również zamontowany „ekosłupek” – urządzenie monitorujące jakość powietrza w naszej okolicy. Dzięki niemu parafianie i mieszkańcy gminy będą mogli na bieżąco sprawdzać, jakim powietrzem oddychamy. Ekosłupek znajduje się przy bramie wjazdowej na parking parafialny.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
3. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone
z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel
i dziewczynki sypiące kwiaty.
4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
5. W najbliższy piątek w Sali świętego Bonawentury odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Mariologiczna zatytułowana: „Cud nad Wisłą (1920) zwycięstwo, które przyszło przez Maryję” połączona z inauguracją Nowego Roku Akademickiego w Instytucie Kolbianum. Rozpoczęcie w bazylice Mszą Świętą o godz. 8.45. Osoby pragnące uczestniczyć w Konferencji mogą się zgłosić w piątek do Ośrodka Rycerstwa Niepokalanej przy bazylice lub wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.kolbianum.franciszkanie.pl
6. W sobotę 10 października zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa małżeństw na godz. 18.00 do domu parafialnego. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą. Zapraszamy w szczególności małżeństwa chcące pogłębić wiarę, ale także te, które przeżywają kryzys lub osłabienie wzajemnych relacji. Spotkania będą odbywały się zawsze w 2 i 4 sobotę miesiąca.
7. Także w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
8. Za tydzień obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
10. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
11. Zachęcamy do lektury październikowego Rycerzyka Niepokalanej. W numerze przeczytamy o Komunii świętej, o cudzie eucharystycznym w Krakowie na Kazimierzu czy życiu św. Franciszka. Będą kolejne lekcje z geologii i języka angielskiego oraz warsztaty ORIGAMI. Kącik ministranta, komiks, zagadki i malowanki. W tym numerze do zdobycia kolejna karta z kolekcji Historia Polski – Maria Kazimiera Sobieska.