1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 26 listopada w poniedziałek: Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera
 • 27 listopada we wtorek: Wspomnienie św. Franciszka Fasaniego, prezbitera;
 • 29 listopada w czwartek: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
 • 30 listopada w piątek: Święto Św. Andrzeja, Apostoła;
 • Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny; tego dnia przypada wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Budkach Piaseckich; z tej racji Msza św. odpustowa o godz. 10.00.; będzie jej przewodniczył Wikariusz Prowincji, o. Piotr Szczepański.

 1. Dziś po Mszach świętych bracia klerycy rozprowadzają za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”. Zapraszamy także na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00.
 2. W przedsionku kaplicy można wziąć deklarację udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy pokoju. Zapraszamy do zaangażowania się w to piękne dzieło, które niech przynosi owoce w naszym życiu duchowym, osobistym i społecznym i wyprasza pokój dla całego świata.
 3. W naszej parafii od jutra będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimyprzedstawicieli wiosek o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej.Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
 4. W czwartek rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej naszej parafii przez 9-dniową nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP.Msze św. z rozważaniami będą o godz. 11.00 i 18.00. W tych dniach, w kaplicy św. Maksymiliana będzie też odprawiana Nowenna według św. Faustyny, składająca się z 1000 Zdrowaś Maryjo dziennie. Z tej racji codziennie od godz. 7.00 do 21.00 będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem w pięciu blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. Każdy blok modlitewny to 4 części różańca. Jest to nasz dar wdzięczności Niepokalanej za opiekę nad naszym klasztorem i parafią. Szczegóły w gablocie i na ulotkach przy wejściu do Bazyliki.
 5. W sobotę 1 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. W programie o godz. 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.O0 Eucharystia z zawierzeniem wszelkich spraw Matce Bożej, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Około godz. 13.00 możliwość ciepłego posiłku i konferencja o. Mariusza Bigiel  nt. Cudu nad Wisłą.
 6. W przyszłą sobotę, 1 grudnia, na godz. 9.00 zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską do pomocy przy budowie żywej szopki przy domu parafialnym.
 7. Również w sobotę Mszą św. o godz. 9..00 w bazylice w Niepokalanowie rozpoczną się uroczystości związane z 75. rocznicą rozstrzelania 20 więźniów z Pawiaka obok stacji PKP.
 8. W przyszłą niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym. Także od przyszłej niedzieli w przedsionku bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do Pana o. Walerian Jan Hernik l. 75, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 listopada o g. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…