1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • 8 września w sobotę: Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

 1. Wczoraj przeżywaliśmy inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Na stoliku przy wejściu do kaplicy adoracji jest wyłożona Księga Adoracji, do której można wpisywać się na nocną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wejście w nocy do kaplicy będzie możliwe przez furtkę przy domu parafialnym. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, jak również wszystkim ofiarodawcom i tym którzy w jakikolwiek sposób wsparli to dzieło. Niech Maryja – Królowa pokoju wyprasza łaski u swego Syna, a niech nasza kaplica stanie się miejscem łask dla naszej parafii, klasztoru i wszystkich przybywających tu na modlitwę.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. 3 września w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy.Po Mszy św. rozpoczęcie roku w szkole.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartekmiesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 5. W sobotę 8 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.Także w tym dniu odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie w bazylice, z tej racji Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień 9 września, po Mszy św. o godz. 10.00 w Domu Parafialnym. W tym dniu będzie możliwość przed Bazyliką zakupu podręczników do religii.
 7. Kino+ zaprasza dzisiaj na godz. 14.00 do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas” Wstęp wolny.
 8. 15 września w sobotę odbędzie się w Niepokalanowie II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Od godz. 9.00 zapisy w recepcji obok informacji, zwiedzanie Niepokalanowa, a o godz. 11.00 centralny punkt spotkania – Msza święta pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza. Po Eucharystii za bazyliką będzie ciepły posiłek i  liczne atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, koncert Małego Chóru Wielkich Serc. Szczegóły na plakacie w gablocie i banerze przed bazyliką.
 9. Zachęcamy do nabycia wrześniowego numeru „Rycerza Niepokalanej”. Numer jest poświęcony osobie sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina, magistra nowicjuszy, pobożnego i gorliwego zakonnika, zwanego polskim Szarbelem.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marian Włodarczyk l. 82 z Teresina i śp. Henryk Kucharski l. 95 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…