1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 27 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Moniki;
  • 28 sierpnia we wtorek: Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • 29 sierpnia w środę: Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. W dniu 1 września 2018 roku, o godz.12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Uroczystości będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a poświęcenia kaplicy adoracji dokona kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Przygotowanie do uroczystości rozpoczniemy o godz. 9.00, a sektory będą otwarte od godz. 8.00. Wierni na placu wokół bazyliki będą mogli uczestniczyć w liturgii, śledząc ją na telebimach., a po zakończeniu nawiedzić kaplicę. Tego dnia rozpoczniemy wieczystą adorację. Na stoliku przy wyjściu z bazyliki jest wyłożona księga, do której można wpisywać się na nocną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wejście w nocy do kaplicy będzie możliwe przez furtkę przy domu parafialnym. Pragniemy też poinformować o zmianie organizacji ruchu. Tego dnia będzie utrudniony przejazd ul. Kolbego i Szymanowską, a przejazd kolejowy będzie zamknięty. Prosimy też bardzo, aby od 30 sierpnia nie zostawiać samochodów na parkingu przy torach, przy domu parafialnym i w zatoczkach w okolicy bazyliki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.kaplica.niepokalanow.pl.

  2. Z racji przygotowań do uroczystości kancelaria parafialna w czwartek i piątek będzie nieczynna, natomiast Msza św. w piątek wieczorem i Msze przedpołudniem w sobotę zostaną odprawione w kaplicy św. Maksymiliana.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 września, o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas żniw.
  4. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca wyjątkowo będzie miało miejsce 9 września, po Mszy św. o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
  5. Kino+ zaprasza 2 września na godz. 14.00 do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas” Wstęp wolny.