1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 29 maja we wtorek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
 • 31 maja w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
 • 1 czerwca w piątek: wspomnienie św. Justyna, męczennika;
 1. 28 maja, w poniedziałek, o godz. 19.30 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ul. Kolbego, Srebrna, Krańcowa, Perłowa, Cicha i Cmentarna do bazyliki. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, zespół Miriam i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Neokatechumenat, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Rycerstwo Niepokalanej, IV: Klasztor. Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę liturgiczną, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek będzie w środę o godz. 17.00. Biel procesyjna spotyka się w Boże Ciało o godz. 9.15 przy wejściu do bazyliki od strony fotografa. Przez kolejne osiem dni po Bożym Ciele po nabożeństwie odprawiać będziemy procesję wokół bazyliki. W sobotę nabożeństwo i procesja będzie w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 2. W piątekrozpoczynamy odprawianie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30 a o 18.00 Msza św. Tego dnia udamy się posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 3. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
 4. W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”; o 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa.  O godzinie 11.00 w Bazylice Msza św.  z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i około 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Naszym gościem specjalnym będzie włoski egzorcysta O.  Cipriano de Meo.  Po nabożeństwie o. Cipriano pomodli się nad wszystkimi w bazylice a około 14.00 podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem walki duchowej.
 5. W przyszłą niedzielę 3 czerwca po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 6. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu, Kino + zaprasza 3 czerwca na godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Zaćma” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. To historia spotkania ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Wstęp wolny.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Szafrański l. 67 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…