1. Dzisiaj kończymy Rok Pański 2023. Z tej racji uroczysta Suma parafialna jest przeniesiona z godz. 10.00 na godz. 18.00. Po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Dzisiejsza niedziela jest też Świętem Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy zatem małżeństwa na obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, który odbędzie się podczas Mszy o 18.00.
  2. O 17.00 zapraszamy jak w każdą niedzielę na nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Zapraszamy dziś do Bazyliki na Uwielbienie Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie, które rozpocznie się o godz. 22.00, a o 23.15 na Mszę Św. na przełomie Starego i Nowego Roku.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (porządek Mszy jak w niedziele), we wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  5. Dnia stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Program Kolędy jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy wzorem lat ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Przez cały styczeń kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku jedynie przed południem w godz. 00-10.00.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci przez cały dzień, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  8. W piątek w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
  9. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Matce Bożej oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice różaniec następnie o 11.30 Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. O 14.00 w sali św. Bonawentury konferencja ks. Waldemara Linke, biblisty, pt. Kenoza Boga. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Także w sobotę Mszą Świętą o godz. 11.30 rozpoczną się obchody Orszaku Trzech Króli w Szymanowie.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 wspólnota Różańca Rodzin zaprasza dzieci, rodziców, dziadków na wspólne kolędowanie w Bazylice. Przybędzie do dzieci św. Mikołaj, który tradycyjnie obdaruje wszystkich prezentami i swoim błogosławieństwem. Towarzyszyć nam będzie również nasza parafialna schola. Tego dnia zapraszamy dzieci na Mszę świętą wyjątkowo o godz. 13.00.
  12. Zapraszamy do zapisywania się na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 16-18 lutego w Domu Parafialnym. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  13. Na balustradzie przy ołtarzu znajdują się karteczki z imionami kapłanów z naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia po Mszy jednej karteczki i odmawiania codziennie przez miesiąc dowolnie wybranej modlitwy za wylosowanego ojca.
  14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.