1. Dziś w archidiecezji warszawskiej obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po wszystkich Mszach Świętych zbierana będzie do puszek ofiara na Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 14.00 do Sali św. Bonawentury na przedpremierową projekcję filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”, po której odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz głównym bohaterem filmu.
  3. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
  5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie następującymi ulicami: Szymanowską, Zieloną, Lipową, Torową do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja, małżeństwa z parafii, uczniowie Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Teresinie IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Biel procesyjna spotyka się w środę o godz. 16.30 w salce przy kaplicy adoracji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.30 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
  6. W piątek zaraz po Bożym Ciele o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
  7. Na najbliższy piątek ordynariusz naszej archidiecezji udzielił dyspensę.
  8. W sobotę odbędzie się  Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
  9. Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane są w niedziele o godz. 17.00, w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. Od września przy naszej parafii zawiązuje się wspólnota młodych małżeństw MI. Spotkania będą odbywały się w duchu Rycerstwa Niepokalanej, a ich forma i tematyka będzie wspierać budowanie relacji małżeńskich i rodzinnych. Chętne małżeństwa będą spotykać się raz w miesiącu w kręgach złożonych z 4-5 par. Po więcej informacji zapraszamy do zgłaszania się w kancelarii parafialnej lub do opiekuna duchowego wspólnoty o. Bogdana bądź do Natalii i Łukasza. Kontakt w gablocie.
  12. Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu w Koszalinie zmarł poprzedni proboszcz Niepokalanowa o. Ludwik Bartoszak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek: o godz. 13.00 różaniec w kościele franciszkańskim przy ul. Franciszkańskiej 1 w Koszalinie a następnie Msza święta o godz. 13.30. Prośmy Boga o dar życia wiecznego dla śp. o. Ludwika.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Zalewska, l. 89 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…