1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie dowolne
    św. Mikołaja, w środę wspomnienie św. Ambrożego.
  2. Jutro rozpocznie się peregrynacja Ikony św. Józefa po Teresinie. Prośmy dobrego Boga, aby czas spotkania rodzin ze św. Józefem był czasem wielkiego zaufania i doświadczenia szczególnej interwencji Boga w naszym życiu osobistym i rodzinnym.
  3. Do środy trwa Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. Nauki nowennowe dziś
    o 17.00 połączone ze śpiewem Godzinek a w kolejne dni na Mszy św. o 18.00
    w Bazylice. W Kaplicy św. Maksymiliana Nowenna wg św. Faustyny. O 7.00 Msza św., następnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Zakończenie o 21.00 błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i apelem.
  4. W czwartek obchodzić będziemy parafialny Odpust w związku z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ks. Kazimierz Kard. Nycz. Podczas Mszy świętej Ordynariusz Archidiecezji dokona uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do naszej Bazyliki. Po Eucharystii Godzina Łaski – wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, akt zawierzenia Niepokalanej i możliwość przystąpienia do Rycerstwa. Ponadto w tym dniu odprawione zostaną Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00,
    a w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 00.
  5. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy przed Bazylikę w godz. 9.30-14.30 na kiermasz ozdób świątecznychprzygotowanych przez dzieci ze świetlicy parafialnej. Dla każdego przewidziana jest ciepła herbata i coś słodkiego. Będą także wyjątkowi goście na motorach.
  7. Pragniemy poinformować z przykrością, że w tym roku z przyczyn niezależnych od nas nie będzie żywej szopki przy domu parafialnym. Niemniej jednak zrobimy wszystko, co możliwe, aby za rok i w kolejnych latach powrócić do tego pięknego zwyczaju, który stał się już naszą tradycją.
  8. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
  9. Opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Są one także do nabycia także przy Furcie i Informacji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie naszego klasztoru.
  10. W Boże Narodzenie podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz po  jej zakończeniu zapraszamy do wspólnego kolędowania z chórem dziecięcym Fundacji Gwiazd
    z Żyrardowa.
  11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  12. Ogłoszenie redakcji „Rycerza Niepokalanej”
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. o. Herman Legut, l. 87 z klasztoru w Niepokalanowie i śp. Jadwiga Łopacińska, l. 93 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…