Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

Kogo wspieramy?

domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Nasze paczki trafią do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Jak wziąć w niej udział?

Zerwij jedną bombkę z choinki znajdującej się w bazylice. Następnie przygotuj „paczuszkę dla Maluszka”. A gdy będzie już gotowa, przynieś z powrotem do bazyliki i zostaw pod choinką.

Co powinna zawierać „paczuszka”?

artykuły higieniczne: np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam itp.

Jaki jest czas trwania akcji?

Rozpoczynamy w niedzielę 29 listopada a kończymy w niedzielę 20 grudnia. W tym czasie można przynosić paczki.

Dokąd trafią paczki z Niepokalanowa?

Nasze paczki trafią do Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

 

Szczegóły ogólnopolskiej akcji znajdują się na stronie paczuszkadlamaluszka.pl

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć film promujący akcję

1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Dzisiaj też o godz. 10.00 w Budkach Piasecki jest odpust z racji wspomnienia bł. Rafała Chylińskiego, patrona kaplicy.
2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Czekają na nie przygotowane zadania do wykonania oraz nagroda. Na zakończenie rorat zostanie wylosowana nagroda specjalna. Na tę Mszę świętą przychodzimy z lampionami. Oprócz tego od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na stronie internetowej oraz Facebooku Rycerzyka Niepokalanej będą umieszczane zadania, przygotowujące do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzykniepokalanej.pl.
3. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 17.00 rozpoczynamy 9-dniową Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą w tym roku poprowadzi redaktor Rycerza Niepokalanej o. Piotr Szczepański. Nauki nowennowe będą głoszone w tygodniu podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 18.00 a w niedziele podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo, w trakcie którego modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.
5. Spowiedź w naszym sanktuarium odbywa się codziennie od godz. 6.00 do godz. 19.00.
6. Od dzisiaj do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana odbywać się będzie czuwanie modlitewne według św. Faustyny. Codziennie od 7.45 do 21.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych odmawiając cały różaniec. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
7. We wtorek 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
8. W sobotę 5 grudnia odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Nie będzie konferencji o 9.30. W związku z ograniczeniami Zawierzenie Maryi będzie na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 13.40 w bazylice dr Iwona Krysiak wygłosi konferencję „Praktyczne znaczenie Niepokalanego Poczęcia w życiu chrześcijan”.
9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Osoby, które ze względu na pandemię chciałyby powstrzymać się od odwiedzin kapłana, proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.
10. Mężczyzn chętnych do pomocy przy budowie „Żywej szopki” zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00.
11. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
12. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi i zostawiając ją pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Artykuły te, czyli np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, jak również artykuły dla mam, należy dostarczyć najpóźniej do 20 grudnia. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki. Szczegóły znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Kowalski l. 90 z Nowej Piasecznicy, śp. Halina Kamionka l. 72 z Teresina, śp. Irena Kuczyńska l. 84 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

„Bądź jak Maryja” – pod takim hasłem chcemy w tym roku razem z „Rycerzykiem Niepokalanej” przeżywać czas Adwentu. Zachęcamy całe rodziny, a szczególnie wszystkie dzieci do zaangażowania się w przygotowany przez redakcję program.

 1. Codziennie od poniedziałku do soboty (o godz. 9.00) na stronie internetowej(rycerzykniepokalanej.pl) oraz Facebooku „Rycerzyka Niepokalanej” będą umieszczane zadania, przez które będziemy się przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia. W tych dniach w sposób szczególnych zapraszamy Maryję, która będzie naszą Przewodniczką.
 2. Będziemy mieli cały dzień na podjęcie wyzwania, rozwiązania zagadki lub zadania.
 3. Z rozwiązaniami przychodzimy kolejnego dnia do kościoła na Mszę świętą na godz. 7.00 rano, kiedy to nasze odpowiedzi będziemy mogli wrzucić do specjalnego koszyczka ustawionego w Bazylice (prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem).

Spośród dzieci, które przyniosą w danym dniu odpowiedzi, będą losowane nagrody.

 1. Dla wytrwałych w ostatnim dniu Rorat zostanie wylozlosowana nagroda specjalna.
 2. Dla tych, którzy nie będą mogli przychodzić do kościoła, proponujemy udział on-line. Szczegóły na stronie internetowej oraz facebooku „Rycerzyka Niepokalanej”. Tam również wszystkie aktualne informacje.
 3. Do pobrania plakat. Można go wydrukować i w kolejnych dniach uzupełniać go razem z nami.

Życzymy wytrwałości i wielu łask Bożych. Niech Niepokalana oręduje za nami.

Kliknij TUTAJ, by wesprzeć zbiórkę na terapię genową dla 13-miesięcznego Michałka chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

 1. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny; tego dnia w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa z racji patrona kaplicy bł. Rafała Chylińskiego.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Z racji pandemii kurs będzie prowadzony tylko w formie online. Zapisać się można najpóźniej do 28 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 3. Również w przyszłą niedzielę w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczynamy Nowennę według św. Faustyny, składającą się z tysiąca „Zdrowaś Maryjo” Z tej racji po Mszy św. o godz. 7.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 21.00. Będziemy modlić się w pięciu blokach modlitewnych po 2 godziny każdy, z przerwami na odpoczynek, posiłek, cichą modlitwę. Każdy blok modlitewny to cztery części różańca. Jest to nasz dar wdzięczności Niepokalanej za opiekę. Modlimy się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, naszych rodzinach, Ojczyźnie i świecie. Można dołączać własne intencje. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do Bazyliki i na stronie internetowej Niepokalanowa.
 4. W sobotę 28 listopada o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki są przygotowane w 4 miejscach: dwa kosze przy balustradzie i po jednym koszu przy ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego. Prosimy, by po opłatki podchodzić po Mszy Świętej w czterech rzędach jak do Komunii zachowując odstęp półtorametrowy. Od jutra będzie można też nabyć opłatki w zakrystii oraz przez cały dzień w domu parafialnym.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Ireneusz Krzeszowiec l. 68 z Teresina i śp. Grzegorz Zdanowski, l. 66 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozpoczynamy zapisy na adwentowy Kurs Przedmałżeński. Pary chcące wziąć w nim udział muszą wysłać swoje zgłoszenie na adres: piotrsichato@gmail.com najpóźniej do 28 listopada. Aby móc uczestniczyć w Kursie, konieczne jest posiadanie sprawnego mikrofonu i kamery przy komputerze. Spotkania będą odbywały się w każdą niedzielę Adwentu o godz. 15.00 (tj. 29 listopada – 20 grudnia 2020). Pozostałe informacje zostaną przekazane w e-mailu zwrotnym.

[EDYCJA: zapisy zostały już zamknięte ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń]

 1. Dziś w Kościele obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia podczas wszystkich Mszy w bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne. Ze względu na trwające obostrzenia nie będą one roznoszone po domach. Opłatki będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej.
 4. Informujemy, kurs przedmałżeński został przeniesiony z przyszłej niedzieli na 1 niedzielę Adwentu, czyli na 29 listopada. Z racji pandemii nie będzie się on odbywał stacjonarnie w domu parafialnym. Przewidziana jest forma online. Szczegóły dotyczące zapisów wkrótce na stronie internetowej parafii i Facebooku.
 5. Wójt Gminy Teresin przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko do końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się poprzez Internet, przez infolinię 22 279 99 99 lub w Biurze Spisowym w Urzędzie Gminy Teresin.
 6. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do Pana w wieku 48 lat śp. br. Dariusz Popławski.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Tomasz Woźnica l. 42 z Teresina, śp. Halina Dzikowska, l. 79 z Kask, śp. Teresa Kamińska, l. 89 z Granic, śp. Magdalena Rosa, l. 36 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na ostatni dzień modlitwy w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic nieba”.
 2. W środę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu w intencji trudnych spraw naszej Ojczyzny.
 3. Zapraszamy na drugie spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 14 listopada w naszej Bazylice. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje na temat własnej tożsamości i samoakceptacji oraz modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Ze względu na sytuację wydarzenie będzie również transmitowane online z bazyliki. Szczegóły na Facebook-u: powołane do godności.
 4. Także w sobotę w Bazylice odbędzie się comiesięczne czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 20.30 modlitwą różańcową o zakończenie epidemii, następnie Apel Maryjny, Msza św., droga krzyżowa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie na Mszy św. w niedzielę o 5.45. Pielgrzymi modlą się o triumf Niepokalanego Serca Maryi oraz o odnowę rodzin w duchu Dekalogu. Czuwanie będzie transmitowane na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.
 5. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 6. W związku z dotychczasową trudną sytuacją klasztoru dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i życzliwości ze strony wiernych. W sposób szczególny chcemy podziękować Gminie Teresin na ręce Pana Wójta Marka Olechowskiego za ofiarowanie owoców, wody, płynów dezynfekcyjnych i dokonanie dezynfekcji budynków klasztornych. Dziękujemy także za pomoc duszpasterską braciom i ojcom z klasztorów w Niepokalanowie Lasku i Radiu Niepokalanów. Jesteśmy również wdzięczni siostrom za pomoc w bazylice, kaplicy św. Maksymiliana, muzeum i domu parafialnym.
 7. Wszystkie Msze św. w naszym Sanktuarium są sprawowane według stałego harmonogramu. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów, za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odeszli do Pana: w wieku 91 lat śp. br. Bonifacy Stefaniuk i w wieku 79 lat śp. o. Wiesław Głębocki. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Zofia Grzyb, l. 77, z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Różaniec do granic Nieba”. W naszej Parafii modlić się będziemy w niedziele (1 i 8 listopada) o godz. 17.00 a w pozostałę dni Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (tj. 2-7 listopada) po Mszy o godz. 18.00.

Codziennie od 01.11 do 08.11 podjąć można modlitwę w domach. Przygotowujemy w domu miejsce modlitwy: stolik, świeczka, Pismo Święte. Po prostu odmawiamy modlitwę, którą znajdziecie tu. Jeśli możecie, to zachęcamy, by odmówić więcej części różańca. Nawet wszystkie 4! 🙂 Godzina podjęcia modlitwy nie ma znaczenia.
Jeśli jednak pragniecie przeżyć to wspólnie z organizatorami, to zapraszamy na transmisję z czuwania i modlitwy. Wszystkie transmisje na stronie www.rozaniecdogranic.pl. codziennie o godzinie 19:00.

 

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA

schemat modlitwy

 

 1. Udział w wydarzeniu (przygotowanie):

Różaniec Do Granic Nieba trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.

Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę.

W zależności od sytuacji modlitwę przeżywamy na cmentarzu, w parafii lub innych dostępnych miejscach, w domu, pod przydrożnym krzyżem.

Godzina dowolna, zachęcamy jednak do wybrania czasu powiązanego z rytmem duchowym dnia.

Może to być, któraś z tych godzin:

12:00 – Anioł Pański

15:00 – Godzina Miłosierdzia

21:00 – Apel Jasnogórski

Jeśli modlitwa ma miejsce poza kościołem (z natury przygotowanym do liturgii), to prosimy o zorganizowanie godnego miejsca, na przykład – stolik z białym obrusem, zapalona świeczka, Pismo Święte otwarte na czytaniu z dnia, ew. obrazek, figurka.

W czasie modlitwy przyjmij wewnętrzną postawę uniżenia przed Bogiem.

Nie przeżywaj modlitwy, jako „cudownego zaklęcia”, Bóg Ojciec jest całkowicie wolny w swoich decyzjach, On decyduje jakie łaski nam ofiaruje, my Jego dzieci ufamy i wszystko przyjmujemy.

Bardzo zachęcamy to przeżywania oktawy w stanie łaski uświęcającej. To bardzo ważne, by Duch Święty miał do nas dostęp.  Jeśli nie możesz przystąpić do spowiedzi, tym goręcej oddawaj się Bożemu Miłosierdziu.

I jeszcze jedna ważna rzecz: każdego dnia oktawy możesz ofiarować odpust zupełny za zmarłych.

Całe wydarzenie przeżywamy w duchu jedności: świeckich, kapłanów, biskupów i papieża.

 

 

 1. Przebieg modlitwy:

[starajmy się zachować kolejność]

 

 1. modlitwa do Boga Ojca:

Bądź uwielbiony Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, Stwórco wszelkiego stworzenia. Ty jesteś Miłością i Źródłem miłości. Dziękuję Ci, żeś mnie tak cudownie stworzył! Dziękuję Ci także za życie członków mojej rodziny, gdyż każdy człowiek jest wyrazem Twojego błogosławieństwa dla mnie, mojej ojczyzny i całego świata.

Niestety my, grzesznicy, często nie potrafimy przyjąć, a niekiedy nawet wprost odrzucamy ten Owoc Twojej miłości. Dlatego bardzo przepraszam Ciebie za każdą zniewagę, jakiej dopuściłem się odrzucając dar życia. Przepraszam za każde odrzucone przez moich Rodaków dziecko poczęte, które jest przejawem obfitości Twojego miłosierdzia dla rodziców, krewnych i całego narodu. Przepraszam Cię za każdego człowieka, który w jakikolwiek sposób przyczynił się do odrzucenia miłości objawionej w zaistnieniu nowego życia. Proszę o łaskę przebaczenia dla mnie, dla mojej najbliższej rodziny, dla moich przodków i potomków.

Jednocześnie pragnę przyjąć do swego serca każde poczęte, a odrzucone życie. Przyjmuję te dzieci, którym choć nie dano przyjść na ten świat, to jednak żyją przed Twoim Obliczem. Nadaję im prawa mojej rodziny i obywatelstwo mojej Ojczyzny. Przebacz nam i udziel daru jedności.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

(imprimatur N. 5375/2020)

 

 1. modlitwa skierowana do dzieci:

Wszystkie dzieci nienarodzone zabite w naszych
rodzinach, te o których wiemy i te, które są nam nieznane,
przepraszamy was i chcemy przyjąć do serca wasze przebaczenie.
Prosimy, jeśli już oglądacie Boga twarzą w twarz, wstawiajcie się za
nami, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Prosimy o
modlitwę za Polskę i cały świat, by wrócił do Boga Ojca, naszego
Stwórcy.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

(imprimatur N. 5375/2020)

 

 1. Psalm 51:

Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, *

w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją.

Obmyj mnie zupełnie z mojej winy *

i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość moją, *

a grzech mój jest zawsze przede mną.

Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem *

i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,

Abyś okazał się sprawiedliwy w swym wyroku *

i prawy w swoim sądzie.

Oto urodziłem się obciążony winą *

i jako grzesznika poczęła mnie matka.

A Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, *

naucz mnie tajemnic mądrości.

Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, *

obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

Spraw, abym usłyszał radość i wesele, *

niech się radują kości, które skruszyłeś.

Odwróć swe oblicze od moich grzechów *

i zmaż wszystkie moje przewinienia.

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste *

i odnów we mnie moc ducha.

Nie odrzucaj mnie od swego oblicza *

i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość Twojego zbawienia *

i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.

Będę nieprawych nauczał dróg Twoich *

i wrócą do Ciebie grzesznicy.

Uwolnij mnie, Boże, od kary za krew przelaną, †

Boże, mój Zbawco, *

niech sławi mój język sprawiedliwość Twoją.

Panie, otwórz wargi moje, *

a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz, *

a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.

Boże, moją ofiarą jest duch skruszony, *

pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.

Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci, *

odbuduj mury Jeruzalem.

Wtedy przyjmiesz prawe ofiary: dary i całopalenia, *

wtedy składać będą cielce na Twoim ołtarzu.

 

Chwała Ojcu i Synowi, *

i Duchowi Świętemu.

Jak była na początku, teraz i zawsze, *

i na wieki wieków. Amen.

 

4. Różaniec Święty:

Co najmniej jedna część Bolesna (czyli wszystkie 5 Tajemnic), w zależności od możliwości i pragnienia można odmówić wszystkie 4 części.

 

 

 1. Podsumowanie:

Schemat tego „nabożeństwa” jest uniwersalny i może być powtarzany.

Zachęcamy do postawy ufności po modlitwie. Modlitwa została wysłuchana. Bóg Ojciec nas kocha i da to, co najlepsze swoim dzieciom.

Odwagi!

W górę serca!

Akcja duchowa „Uratuj bliźniego”

W odpowiedzi na liczne apele Kościoła o modlitwę związaną z aktualną sytuacją w Polsce, pragnę zaprosić do udziału w duchowej akcji „Uratuj bliźniego” oraz do jej rozpropagowania. Inicjatywa zrodziła się z inspiracji działalnością o. Maksymiliana M. Kolbego, który obserwując pochody masonerii na ulicach Rzymu w 1917 r. zapragnął walczyć o ratowanie ich uczestników z rąk szatana, walczyć o ich zbawienie.
Akcja została zainicjowana przez Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej (sen.edu.pl), działającą w ramach Rycerstwa Niepokalanej (mi-polska.pl) założonego przez św. Maksymiliana.

Cele akcji:
1. W centrum stawiamy Pana Jezusa i chcemy wynagradzać Jego Najświętszemu Sercu zniewagi, których doświadcza, coraz mocniej kochać Go i czcić, niejako w zastępstwie osób, które jeszcze występują przeciwko Niemu i ranią Go.
2. Pragniemy otoczyć duchową opieką osoby zaangażowane w manifestacje przeciwko Bogu, życiu i Kościołowi (inicjatorów, organizatorów, liderów, osoby zachowujące się agresywnie, inne osoby wciągnięte w tę sprawę), aby pomóc im doświadczyć miłości i uzdrowienia oraz zmienić myślenie i postępowanie. Realizacja tych celów pomoże rozwiązywać obecne problemy u źródła.

Przebieg akcji:
Jeśli chcesz włączyć się w akcję, to:
1. Rozpocznij dowolnego dnia, najlepiej od razu. Poproś Pana Boga, aby wybrał konkretną osobę, którą otoczysz opieką oraz zawierz Niepokalanej tę akcję.
2. Codziennie podejmij w intencji tej osoby (wynagrodzenie za grzechy oraz jej uzdrowienie i nawrócenie – patrz „Cele akcji”) konkretną modlitwę lub ofiarę, np. Komunię św., Różaniec, pracę, obowiązki domowe, post, chorobę, cierpliwie zniesioną przykrość, powstrzymanie się od kłótni, itp.
Możesz też odmówić codzienną modlitwę:
Boże pokoju, Ty sam jesteś pokojem, którego nie może pojąć człowiek kłótliwy, gotowy do zwady, spraw, aby żyjący w zgodzie trwali w pokoju, a skłóceni weszli na drogę pojednania. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
(Modlitwa z Mszy św. „O zachowanie pokoju i sprawiedliwości”)
3. Zakończ akcję 8 grudnia 2020r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podziękuj Niepokalanej za łaski, które razem z tobą wyprosiła i zawierz Jej owoce akcji.

Udział w akcji nie wymaga zgłoszenia.