1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 października we wtorek: uroczystość poświęcenia naszej Bazyliki;
 • 4 października w środę: uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela III zakonów;
 • 5 października w czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
 • 7 października w sobotę: wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Zebraliśmy 2550 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiarność serca.
 2. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 w bazylice, odbędzie się koncert religijno – patriotyczny w wykonaniu młodzieży z Studia Piosenki działającego prze Ośrodku Kultury w Sejnach.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 w ramach nabożeństwa różańcowego 1 dzień triduum przed ur. św. Franciszka. Z racji I niedzieli miesiąca będzie ono połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. W poniedziałek i wtorek rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. We wtorek po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 5. 4 października, w czasie Mszy św. o godz. 9.00, za wstawiennictwem św. Franciszka będziemy polecali w modlitwie dyrekcję, nauczycieli i uczniów oddziałów gimnazjalnych.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, 5 października, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło.
 7. W I piątek w godz. od 8.30 do 16.45 w Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się posługą do chorych naszej parafii. W związku z tym, że chorych będzie odwiedzało od października 3 ojców, bardzo prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 8. W pierwszą sobotę, 7 października, odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. W tym dniu łączymy się z uczestnikami akcji „Różaniec do granic”. O godz. 9.30 konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, a godz. 11.00 w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość skorzystania z posiłku w „kwadracie”. Około 13.30 odbędzie się w Sali Bonawentury projekcja filmu „Siła modlitwy”  i spotkanie z bohaterem filmu p. Andrzejem Duffekiem. Na spotkaniu będzie można wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej i nabyć materiały o zawierzeniu Niepokalanej
 9. W przyszłą niedzielę 8 października w całej Polsce obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich
 10. Zachęcamy do nabycia jubileuszowego numeru „Rycerza Niepokalanej”, w całości poświęconego powstaniu Rycerstwa Niepokalanej. W numerze możemy poznać sylwetki założycieli Rycerstwa, pochylić się nad historią domu, w którym 100 lat temu ono powstało, jak również spojrzeć na to, jak dziś funkcjonuje charyzmat rycerski w świecie. Swoimi refleksjami podzielili się z nami: Grzegorz Górny, Bronisław Wildstein, Wincenty Łaszewski, ks. Bp. Andrzej Dziuba, o. Ignacy Kosmana i inni. W każdym numerze znajdziemy błogosławieństwo papieża Franciszka dla wszystkich Czytelników „Rycerza”.
 11. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sylwester Czajka, l. 75 z Paprotni, śp. Konrad Szymaniak, l. 89 z Granic, śp. Joanna Konecka, l. 80 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…