1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 18 września w poniedziałek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
 • 19 września we wtorek: Święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;
 • 20 września w środę: Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
 • 21 września w czwartek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • 23 września w sobotę: Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 1. Dziś po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2018 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 2. W sobotę 23 września o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Także w tym dniu o godz. 12.30 w bazylice Msza św. pod przewodnictwem bp Adama Szala z Przemyśla z racji zjazdu środowisk Kolbiańskich.
 3. W przyszłą niedzielę 24 września zapraszamy do Sali św. Bonawentury na godz. 19.00 na projekcję filmu pt. „Listy do Ojca Jakuba”. To ujmująca historia o dobroci i wierze w innych ludzi, oraz o tym, że wybaczenie i modlitwa mają ogromną moc. Na spotkanie przyjedzie Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Wstęp bezpłatny. Pokaz odbywa się w ramach kolejnej edycji „Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów” we Wrocławiu.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjalnych i ich rodzicami, a podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. Przed Bazyliką jest do nabycia wrześniowy numer „Rycerza Niepokalanej”.
 6. W dniu 7 października organizujemy wyjazd na ogólnopolską akcję modlitewną: „Różaniec do granic”. Jest to odpowiedź na apel Maryi, która różaniec podaje jako ratunek dla świata. Pragniemy błagać przez Jej wstawiennictwo o ratunek dla Polski i świata. Udamy się do kościoła stacyjnego ojców franciszkanów w Gdyni. Koszt to 70 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Janusz Wojciechowski l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…