1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 12 września we wtorek: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
 • 13 września w środę: Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
 • 14 września w czwartek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • 15 września w piątek: Wspomnienie NMP Bolesnej;
 • 16 września w sobotę: Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

 1. W czwartek 14 września w czasie wieczornej Mszy świętej za  przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu.
 2. We wrześniu rozpoczęliśmy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkanie kandydatów na ministrantów i dla ministrantów młodszych odbędzie się w sobotę 16. 09. o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00. Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się we wtorki o godz. 19.00. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne. W piątek 15. 09. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej.
 3. Świetlica w domu parafialnym rozpocznie swoją działalność od jutra. Zajęcia w poniedziałki
  i środy od godz. 15.00 – 17.30. Na powyższe zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, jak również osoby, które chciałyby się włączyć w pracę świetlicy jako wolontariusze.
 4. Z okazji 100. rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej 16 września w sobotę
  w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę dzieci będą mogły bliżej poznać postać św. Maksymiliana i zostać rycerzami Niepokalanej. Początek spotkania o godz. 10.00, o 12.00 Msza święta, a po niej ciepły posiłek oraz zabawy i koncert zespołu dziecięcego „Małego Chóru Wielkich Serc”. Szczegółowe informacje na plakatach przy furcie, informacji lub na stronie internetowej www.malyrycerzyk.pl.
 5. Za tydzień w niedzielę 17. 09. po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2018 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi
  i Komunii św.
 6. Do końca września przyjmujemy zapisy osób z parafii, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, a chciałyby przyjąć ten sakrament w roku 2018. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 7. Przed Bazyliką jest do nabycia wrześniowy numer „Rycerza Niepokalanej”.