W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 4 marca, w sobotę: Święto św. Kazimierza, Królewicza; w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu kard. Kazimierzu Nyczu z racji jego imienin

1. Dziś w Sali św. Bonawentury o godz. 14.30 będzie wystawiony spektakl o św. Joannie Beretta Molla, która oddała swoje życie za dziecko, by mogło się bezpiecznie urodzić. Miała niecałe 40 lat. Wstęp wolny. Zapraszamy.

2. Środą Popielcową, 1 marca, rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. Dzień ten ma pobudzić nas do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Msze święte z ceremonią posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu chrześcijan obowiązuje post ścisły. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia; dlatego zapraszamy na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku o godz. 6.00.

3. Od I. Niedzieli Wielkiego Postu do soboty włącznie będzie trwał 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00.

5. 1. marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – w tym dniu o g. 11.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza święta: Za Żołnierzy Wyklętych, czyli żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, pomordowanych po zakończeniu II Wojny Światowej.

6. W najbliższą sobotę 4 marca odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”, o 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Narzeczonych, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że w najbliższą niedzielę, 5 marca, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Droga krzyżowa i komunia św.; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego wszystkie wspólnoty Żywego Różańca.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Piłowski, l. 63 z Paprotni. Wieczny odpoczynek…