W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• 8 sierpnia w poniedziałek: Święto św. Dominika, prezbitera;
• 9 sierpnia we wtorek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
• 10 sierpnia w środę: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• 11 sierpnia w czwartek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.

3. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.

4. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.

5. Za tydzień w niedzielę – 14 sierpnia – będziemy przeżywać uroczystość św. Maksymiliana. Przygotujemy się do niej przez Triduum, odprawiane codziennie od czwartku o godz. 18.00. Mszy świętej o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę będzie przewodniczyć J.E. Ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy naszej archidiecezji. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo TRANSITUS. Rozpoczniemy je w Sanktuarium św. Maksymiliana, a następnie udamy się procesjonalnie do Bazyliki. Msza święta o godz. 19.00 zostanie odprawiona w intencji rodzin i małżeństw, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu. Uczcijmy św. Maksymiliana, założyciela Niepokalanowa, naszą obecnością na Mszy świętej w tym dniu.

6. Z całego serca składamy ogromne podziękowanie całej wspólnocie parafialnej, za ofiarność, wszelkie dary, wrażliwość serca i pomoc w podjęciu pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę z Ełku i Warszawy. Dziękujemy również wszystkim za ofiary złożone dla pielgrzymów. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom swym błogosławieństwem i łaską.
7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leokadia Wardziak l. 88 z Teresina, śp. Andrzej Budnik l. 62 z Granic i śp. Henryk Kujawa z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…