maxresdefault

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 30 listopada w poniedziałek: święto św. Andrzeja, apostoła; 2 grudnia w środę: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Budkach Piaseckich. Z tej racji Msza św. odpustowa będzie tam za tydzień 6 grudnia o godz. 10:00; 3 grudnia w czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

2. W poprzednią niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary dla sióstr klarysek. Zebraliśmy 2293 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

3. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najśw. Sakramentem dziś o godz. 18:00.

4. Dziś na nabożeństwie o godz. 17:00 rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej naszej parafii przez 9-dniową nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00 będą połączone z rozważaniem, które w tym roku wygłosi o. Sebastian.

5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem Nowe życie w Chrystusie. Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7:00 rano. Przychodzimy na tę Mszę św. z lampionami. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.

6. We wtorek 1 grudnia Mszą św. o godz. 11:00 w bazylice w Niepokalanowie rozpoczną się uroczystości związane z 72. rocznicą rozstrzelania 20 więźniów z Pawiaka obok stacji PKP. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie przed bazyliką.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek z racji nowenny nie będzie nabożeństwa Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu od 8:30 do 17:00, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6:30, a o godz. 7:00 Msza św. roratnia. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św.

W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.

W I sobotę w kaplicy – sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 9:00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, potem konferencja i Różaniec. Zapraszamy szczególnie wszystkich rycerzy Niepokalanej.

8. W przedsionku bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.

9. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. Czy naprawdę wierzysz? do sali św. Bonawentury. Ostatni seans odbędzie się dziś o godz. 15:30. Wstęp wolny.

10. W przyszła niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Od dzisiaj, tradycją lat ubiegłych, do oznakowanej puszki przy wyjściu z bazyliki można składać dobrowolne ofiary na spotkanie Uśmiech pod choinkę dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i gminy Teresin. Za każdą złożoną ofiarę, w imieniu dzieci i naszym, wszystkim ofiarodawcom mówimy z serca płynące Bóg zapłać.

12. W naszej parafii od jutra będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy przedstawicieli wiosek o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej.

13. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich. Caritas naszej parafii prosi szczególnie o produkty chemiczne, którymi będzie można obdarować potrzebujących. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „żywej szopki”. Zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską w sobotę 5 grudnia na godz. 9:00 do pomocy przy jej budowaniu.

14. Pragniemy poinformować, że ruszyła nowa strona internetowa naszej parafii pod adresem: www.parafia.niepokalanow.pl.

15. Organizujemy również akcję „Paka dla niemowlaka”, wspierającą Dom samotnej matki w Przemyślu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16:00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Strojny, l. 65 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…