1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze święte z nauką rekolekcyjną w Bazylice o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich o godz. 16.00. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci. Przejdziemy następującymi ulicami: o. M. Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą, Cmentarną, o. M. Kolbego. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem, następnie nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Marek Dziewiecki, który na Mszy św. o 11.00 wygłosi kazanie i o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Jak wychodzić z kryzysu? Osiem warunków.
 5. W sobotę o godz. 15.30 w Bazylice gościć będziemy Zespół Mazowsze, który wykona „Requiem” Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnej medytacji nad Męką Pańską.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Odbędzie się on przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Dla każdego przeznaczona będzie słodka niespodzianka.
 7. W niedzielę siostry niepokalanki i parafia Szymanów organizują marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o 10.00 w Szymanowie a zakończenie przy pomniku Papieża w Niepokalanowie ok. godz. 12.00.
 8. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 20.30 w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy do Bazyliki na Wieczór Papieski. W programie: fragmenty nagrań przemówień papieskich, różaniec przebłagalny za oszczerstwa wobec św. Jana Pawła II, apel jasnogórski pod pomnikiem Papieża. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 9. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy na niego osoby przeżywające duchową pustkę, osoby pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, osoby chcące doświadczyć realnej obecności Boga w ich życiu. Przed Bazyliką znajdują się przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, którzy rozdają ulotki z informacją nt. sposobu zapisu na te weekendowe rekolekcje.
 10. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 11. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie 18 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.