1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 zaś nauki stanowe o godz. 19.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
  2. (Czytać od 8.30): Dzisiaj po Mszach świętych Skauci Europy rozprowadzają kalendarze na 2023 rok. Dochód z nich będzie przeznaczony na organizację obozów letnich.
  3. (Czytać tylko o 8.30, 11.30 i 16.00): Przed Bazyliką jest także kiermasz ozdób choinkowych i pierników przygotowanych przez Skautki Europy. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu obozowego.
  4. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00.
  5. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 w Bazylice. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.20. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania z Zespołem Miriam przed Bazyliką. Pasterka w Budkach Piaseckich również o godz. 24.00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. W grudniu nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. W Boże Narodzenie podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz po  jej zakończeniu zapraszamy do wspólnego kolędowania z chórem dziecięcym Fundacji Gwiazd z Żyrardowa.
  7. Program wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem.
  8. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
  9. Opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Są one do nabycia także przy Furcie i Informacji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie naszego klasztoru.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Janina Winiarska, l. 75 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…