1. Pan Jezus zachęca nas do nawrócenia i pokuty. W tym niespokojnym czasie zapraszamy Parafian do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie lub postu ścisłego jako wynagrodzenie za grzechy naszej parafii, z prośbą o Boże błogosławieństwo. Chętni Parafianie mogą z balasek przed głównym ołtarzem wziąć karteczkę z wybraną datą postu.
 2. Jutro rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Teresinie. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej młodzieży.
 3. W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych o godz. 11.00 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Foldery z zasadami przystąpienia do duchowej adopcji znajdują się na stoliku pod chórem. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek o godz. 17.00 zgromadzimy się w Bazylice, by w łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Droga Krzyżowa dla dzieci rozpocznie się tuż po Akcie Poświęcenia.
 4. W sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 i nabożeństwie pokutnym będziemy przepraszać za grzechy aborcji wszystkich ojców. Następnie w sali św. Bonawentury projekcja filmu Wyrok na niewinnych.
 5. W sobotę zapraszamy dziewczęta należące do Bieli na przymiarkę strojów ludowych do salki obok kaplicy adoracji. Starsze dziewczyny zapraszamy na godz. 11.00, natomiast młodsze oraz te, które chcą się zapisać do Bieli, na godz. 12.00. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. W przyszłą niedzielę o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W piątek 1 kwietnia o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
 8. Parafialny zespół Caritas w przedsionku Bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 16 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas.
 9. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 10. Zachęcamy do częstej modlitwy o pokój w naszej kaplicy wieczystej adoracji – Światowym Centrum Modlitwy o Pokój.
 11. Odpowiadając na apel Kurii Warszawskiej zwracamy się do Parafian z zapytaniem, które rodziny pragnęłyby przyjąć do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Prosimy, by zgłoszenia wysyłać na parafialny adres e-mail.
 12. Przy naszym klasztorze gościmy uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za artykuły spożywcze i środki chemiczne, które można złożyć w domu rekolekcyjnym.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Mirosław Pindor, l. 75 z Teresina i śp. Kazimierz Woźniak, l. 79 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…