1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Dzisiaj po wszystkich Mszach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki na wsparcie Sióstr Klarysek.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, we wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  3. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano w Bazylice. Przychodzimy na te Msze święte z lampionami. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
  4. Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. Także jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za tragicznie zmarłego śp. o. Maksymiliana Świerżewskiego, który pracował w Niepokalanowie w latach 2015-2018.
  5. Jutro w kaplicy św. Maksymiliana rozpoczyna się Nowenna według św. Faustyny, składającą się z 1000 Zdrowaś Maryjo codziennie. Po Mszy św. o 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec do godz. 21.00. Szczegóły na stronie Niepokalanowa i ulotkach.
  6. W środę 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
  7. W I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
  9. Pobłogosławione opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
  10. Przez cały Adwent przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  11. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Polega ona na przygotowaniu paczki z artykułami higienicznymi dla niemowląt i umieszczeniu jej pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Szczegóły akcji znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Waldemar Kuś, l. 69 z Teresina Gaju i śp. Krzysztof Szymaniak, l. 42 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…