1. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo z procesją eucharystyczną wokół Bazyliki.
  2. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Szczegóły również na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W czwartek, 5 sierpnia, przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 300 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 i 9.45 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w czwartek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W piątek zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 1500 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 6.00 w domu pielgrzyma. Tam również można przynosić ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
  4. Jutro w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. We wtorek o godz. 19.00 przed kapliczką przy ul. Szymanowskiej (dawna Zielonka) odbędzie się poświęcenie nowej figury Matki Bożej, zakupionej przez Parafian. Jesienią ubiegłego roku kapliczka została ostrzelana przez nieznanych sprawców a przed kilkoma tygodniami poprzednia figura została skradziona. Nabożeństwo będzie miało charakter ekspiacyjno-błagalny.
  6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem ikoną.
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek: zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele; w I piątek spowiedź przez cały dzień. Do chorych udamy się we wrześniu.
  8. W piątek rozpocznie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdego dnia będzie można zawierzyć siebie Maryi. Zawierzenie potrwa do 22 sierpnia. Codziennie w programie Msza św. z zawierzeniem, Różaniec oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Wśród gości m.in. Kard. Robert Sarah, Kard. Kazimierz Nycz, Prowincjał o. Grzegorz Bartosik, Ks. Władysław Zązel, O. Stanisław Jarosz, Grzegorz Kasjaniuk, Marta Przybyła, Wiesława Kowalska, Fundacja Tota Tua, Stowarzyszenie Wesele Wesel. Szczegóły na stronie internetowej Niepokalanowa oraz na plakatach i ulotkach z programem wyłożonych na stoliku przy wejściu do Bazyliki.
  9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. Całość spotkania na ołtarzu polowym. Program jak co miesiąc. Gościem spotkania będzie bp Tadeusz Bronakowski, który wygłosi kazanie na Mszy św.  i konferencję pt. Walka o trzeźwość narodu.
  10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
  11. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”