1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych, nasze oczy zwracają się ku niebu, a nasze serce rozpala chęć naśladowania tych wszystkich, którzy stoją przed Bogiem twarzą w twarz.
 2. Mimo, że kwarantanna dla wspólnoty klasztornej została wydłużona, Bazylika i Kaplica św. Maksymiliana są otwarte. Wszystkie Msze św. są sprawowane według stałego harmonogramu. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów, za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 5. Przypominamy, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej ze względu na panująca pandemię odpust zupełny za zmarłych można będzie uzyskać przez cały listopad nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu,  będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 6. Jutro w poniedziałek 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie procesji na cmentarz klasztorny. Nie będzie też dodatkowej Mszy św. na cmentarzu parafialnym.
 7. Informujemy, że od listopada zmieniają się popołudniowe godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej mianowicie od 16.45 do 17.45.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii, osoby które ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 chciałyby powstrzymać się od odwiedzin kapłana proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.
 9. W piątek 6 listopada odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice w piątek o 18.00 a następnie uczestnicy czuwania przejdą do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na indywidualną modlitwę. Czuwanie potrwa do soboty do 6.00.
 10. Natomiast w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie Oddaj się Maryi. W związku z ograniczeniami nie będzie konferencji wprowadzającej i świadectw o 9.30 w Sali św. Bonawentury. Na mszach o 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00 będzie zawierzenie siebie i wszelkich spraw Maryi. Po Mszy św. o 11.00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15 minut rozmyślania na temat tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie nasz gość p. Andrzej Wronka wygłosi konferencję Dusza ludzka jest nieśmiertelna.Przed bazyliką i przy wejściu do kaplicy adoracji od 8.00 do 14.00 będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia, cudownych medalików oraz sakramentaliów w postaci egzorcyzmowanej wody, oleju i soli. Nie będzie posiłku, prosimy zabrać swój prowiant.
 11. Zachęcamy dzieci do lektury listopadowego Rycerzyka Niepokalanej. W numerze m.in. o dziękczynieniu po Komunii świętej, życiu św. Franciszka, spotkanie z królem Augustem III Sasem oraz początek historii Guido – małego bohatera Jezusa. Kolejne ciekawe lekcje z geologii, języka angielskiego i ORIGAMI. W numerze również relacja z IV Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie, które odbyło się 12 września 2020 roku.
 12. Nasza parafia włącza się w akcję „Różaniec do granic nieba”. Polega Ona na modlitwie różańcowej przez cała Oktawę Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada. Modlitwa ta poprzez przebłaganie Boga za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone, ma ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Modlitwę rozpoczynamy już dziś o godz. 17.00: bedzie różaniec wraz z rozważaniami. W kolejne dni Oktawy „różaniec do granic nieba” będzie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do modlitwy.
 13. Kolejna inicjatywa mająca odpowiedzieć na dziejące się obecnie w naszej Ojczyźnie wydarzenia nosi nazwę: „Uratuj bliźniego” i polega na codziennym ofiarowaniu modlitwy, pracy lub cierpienia za jedną z osób protestujących przeciwko Bogu, życiu i Kościołowi. Inicjatorem jest Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej działająca w strukturach Rycerstwa Niepokalanej. Szczegóły na ulotkach z tyłu bazyliki oraz na stronie internetowej Niepokalanowa.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Franciszka Łażewska, l. 88 z Topołowej i śp. Teresa Żurek l. 76 z Topołowej: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…