1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przez całą niedzielę przed bazyliką będą zbierane fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
  3. W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Zapraszamy, by podczas Eucharystii podziękować Bogu za dar wielkiego Papieża Polaka.
  4. W sobotę 17 października odbędzie się u nas Spotkanie Duchowni Niezłomni 2020. z udziałem Rajdu Katyńskiego. W programie: o 11.00 Msza św., złożenie wieńców przy pomniku św. Maksymiliana i na cmentarzu klasztornym. Następnie w Domu Rekolekcyjnym w sali na dole o 13.00 projekcja filmu i dyskusja panelowa na temat „Represje duchowieństwa – zbrodnie sowieckie”. Wstęp wolny.
  5. Ponadto w najbliższą sobotę zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne dla kobiet, pt. „Droga serca kobiety”. Spotkania będą odbywać się w soboty raz w miesiącu od października br. do czerwca 2021 r.. Podczas konferencji, warsztatów i modlitwy chcemy wspólnie odkrywać Boży plan dla kobiet i podjąć konkretne kroki, by żyć w harmonii z sobą i Bogiem, z mężem, dziećmi i innymi. W programie o 9.30 w Sali św. Bonawentury – Konferencja, o 11.00 Eucharystia i Różaniec w intencji kobiet w Bazylice, następnie możliwość ciepłego posiłku i druga konferencja. Zakończenie o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie poprowadzi dr Iwona Zielonka, wykładowca Pisma św.  i mariologii biblijnej w Kolbianum oraz Beata Jakoniuk-Wojcieszak mówca motywacyjny, dziennikarka i menadżer TVP, prowadząca wielu programów telewizyjnych.
  6. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  7. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Alina Antczak, l. 89 z Paprotni, śp. Stanisława Wiejcka, l. 78 z Teresina i śp. Jan Piasecki, l. 77 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…