1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 28 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • 29 września we wtorek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
 • 30 września w środę: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 1 października w czwartek: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 • 2 października w piątek: Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
 • 3 października w sobotę: Uroczystość poświęcenia naszej Bazyliki;
 • 4 października w niedzielę: Uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela trzech zakonów.
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 w bazylice odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2021 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
 2. Również dzisiaj odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 19.00.
 3. Pierwsza po przerwie wakacyjnej Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, która tradycyjnie w naszej parafii sprawowana jest w ostatnią niedzielę miesiąca, odbędzie się w ostatnią niedzielę października.
 4. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej godz. 18.30.
 5. W czwartek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W sobotę 3 października po Mszy św. wieczornej w bazylice zgodnie z naszą tradycją zakonną zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 18.00 w Kaplicy św. Maksymiliana a modlitwa różańcowa będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie
  z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 7. W piątek 2 października w Kaplicy Św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00: adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniami, o 21.15 Eucharystia a po niej w kaplicy adoracji całonocna modlitwa w ciszy.
 8. Natomiast w sobotę 3 października odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem specjalnym spotkania będzie Robert Tekieli, który o 13.40 w Sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Zagrożenia duchowe a modlitwa różańcowa. Więcej na stronie NIEPOKALANÓW.PL.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci, które chcą chwalić Boga swoim śpiewem, na próbę scholi, która odbywa się w każdy piątek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 11. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.