1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 21 września w poniedziałek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • 23 września w środę: Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
 • 25 września w piątek: Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 1. Wznawiamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich rozpocznie się dziś Mszą świętą o godz. 19.00 w bazylice, podczas której młodzież złoży deklaracje przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii z racji pandemii spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się w Bazylice. Natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów, którzy podjęli przygotowania do bierzmowania w zeszłym roku, odbędzie się za tydzień 27 września w bazylice i także będzie poprzedzone Eucharystią o godz. 19.00.
 2. W przyszłą niedzielę 27 września po Mszy Świętej o godz. 11.30 w bazylice odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, w które w 2021 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii Świętej.
 3. W sobotę 26 września w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 4. Wznawiamy spotkania duszpasterstwa małżeństw. Zapraszamy 26 września w sobotę na godz. 17.00 do domu parafialnego wszystkie małżeństwa, które chcą we wspólnocie przeżywać to wyjątkowe powołanie. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą świętą.
 5. W sobotę 26 września o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 6. Najbliższa Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, która tradycyjnie w naszej parafii sprawowana jest w ostatnią niedzielę miesiąca, odbędzie się w ostatnią niedzielę października.
 7. Zapraszamy na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” „Perły Muzyki Sakralnej”. Odbędzie się on w naszej bazylice w piątek 25 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej.
 8. W sobotę 26 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w gablocie.
 9. Wczoraj odbyła się doroczna parafialna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium w Miedniewicach. Dziękujemy o. Piotrowi Sosze i o. Bartoszowi Boguckiemu za przygotowanie i poprowadzenie pielgrzymki, Skautom Europy za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie marszu, Siostrom Klaryskom za posiłek oraz Panu Piotrowi Szymańskiemu za transport pielgrzymów.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Krystyna Babicka, l. 86 z Paprotni.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…