1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy
    • 24 czerwca, w środę: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

  1. W czwartek, 25 czerwca o godz. 18.00 w naszej bazylice, zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz z Zespołu Szkół, zaś 28 czerwca o godz. 10.00. w kaplicy w Budkach Piaseckich dla Szkoły Podstawowej w Budkach. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców.
  2. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
  3. Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 22 – 26 czerwca w Smardzewicach k. Tomaszowa Mazowieckiego. Klasztor w Smardzewicach jest domem nowicjatu, a same rekolekcje będą wejściem na pięć dni w rytm życia braci, którzy przygotowują się do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Więcej informacji na stronie: www.barka.franciszkanie.pl
  4. Dzisiaj w sali św. Bonawentury odbędą się dwie projekcje filmu NIEPLANOWANE o godzinie 11.00 I 14.15.Za tydzień w niedzielę kolejne dwie projekcje. Film od lat 15. Wstęp – dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów licencji.
  5. W sobotę 27 czerwca odbędzie pierwsze Nabożeństwo Pokutne Trzech Sobót za grzechy aborcji. O godzinie 11.00 msza św. o całkowite zaprzestanie aborcji, następnie przed Najświętszym Sakramentem modlitwa matki o uwolnienie z ciężaru winy. O 13.00 w sali św. Bonawentury projekcja filmu Nieplanowane. Zapraszamy wszystkich, komu drogie jest każde ludzkie życie.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Zbigniew Dębski l. 71 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…