1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy
  • 15 czerwca, w poniedziałek: Wspomnienie bł. Jolanty;
  • 17 czerwca w środę: Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • 19 czerwca w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • 20 czerwca w sobotę: Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu uroczystości Bożego Ciała. Z serca dziękujemy Służbie Liturgicznej, bieli, asyście, wspólnotom, które niosły sztandary i feretrony oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki podczas procesji wokół bazyliki. Dziękujemy wszystkim sołectwom za przygotowanie ołtarzy i modlitewną obecność. Dziękujemy za przygotowanie „samochodu kaplicy” i dekoracji domów na trasie przejazdu Najświętszego Sakramentu. Nasze podziękowania składamy również na ręce braci z klasztoru za transmisję. Byliśmy pod wielkim wrażeniem świadectwa wiary i zaangażowania naszych parafian. Dziękujemy również naszej Policji za zabezpieczenie i towarzyszenie na całej trasie przejazdu.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną – w niedzielę o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i procesji; w czwartek, w ostatni dzień oktawy, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 3. W czwartek, 18 czerwca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona w bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 4. 20 czerwca w sobotę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny. 11 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 50 zł. Szczegóły w gablocie przed bazyliką.
 5. Od dzisiaj do 19 lipca w każdą niedzielę, w sali św. Bonawentury, o godz. 11.00 i 14.15 odbywać się będą projekcje filmu NIEPLANOWANE. Film ten poruszył sumienia milionów ludzi na całym świecie i zmienił ich stosunek do prawa wszystkich dzieci nienarodzonych do życia. Po projekcji będzie możliwość rozmowy na tematy poruszone w filmie. Wstęp – dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów licencji i dalsze działania w obronie życia prowadzonych przez Niepokalanów.
 6. Działający w naszym klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, zaprasza do podjęcia niestacjonarnych studiów z mariologii. Są one adresowane do osób duchownych jak i świeckich; dla osób posiadających stopień magistra z teologii – studia podyplomowe, które przygotowują do uzyskania licencjatu kanonicznego i doktoratu oraz studia dla osób posiadających dyplom magistra bądź licencjata zawodowego z jakiejkolwiek innej dziedziny. Zajęcia odbywają się w czasie 4 zjazdów tygodniowych w ciągu roku. Istnieje również „Studium Mariologii” dla osób posiadających minimum wykształcenie średnie. Zajęcia odbywają się w czasie dwóch zjazdów tygodniowych w roku. O studiach i kursie informują: baner przed bazyliką, plakat w gablocie oraz foldery dostępne na furcie i w informacji, a także strona kolbianum.franciszkanie.pl. Można też kontaktować się z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Ireneuszem Klimczykiem.