1. Z racji rozporządzenia władz o ograniczaniu spotkań do 5 osób, pierwszeństwo udziału
    w liturgii ma rodzina zamawiająca intencje. Wprowadzamy również dwie dodatkowe Msze św. w tygodniu w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 10.00 i 11.00, zachęcamy również do duchowej łączności przez kanał Niepokalanow-TV na youtube.com. Transmisje Mszy św. z bazyliki od poniedziałku do soboty o godz. 11:00 i 18:00, w niedzielę o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00 i 18:00 oraz z kaplicy
    św. Maksymiliana codziennie o godz. 7:00 i ok. 15:15; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w godz. 6.00-18.30.

  1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży, od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
  2. Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł przed Caritasem na tyłach domu parafialnego. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas.
  3. W I piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną do odwołania. Zachęcamy do Komunii św. duchowej. W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia Komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można wzbudzić pragnienie przyjęcia Komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. Poza transmisją Mszy św. warto zacząć od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem Komunii duchowej odmówić modlitwę Pańską oraz „Panie, nie jestem godzien…”. Nie będzie w piątek również drogi krzyżowej o godz. 17.00, zapraszamy natomiast na transmisję ok. godz. 18.30 na naszym kanale niepokalanowskim.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza św. z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ze względu na panującą epidemię planowane uroczystości zostają odwołane. Kwiaty przy Dębie Katyńskim i Krzyżu Smoleńskim (z tyłu za Bazyliką) można składać indywidualnie.
  5. Zapraszamy do zgłaszania się na wyjazd na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, która będzie miała miejsce na Placu Piłsudskiego w Warszawie, 7 czerwca 2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stefan Kutyłowski, l. 76 z Nowej Piasecznicy oraz śp. Janina Stępniak, l. 91 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…