1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 grudnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • 7 grudnia w piątek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 8 grudnia w sobotę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny;

 1. Dziś w I Niedzielę Adwentu, przypada wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Budkach Piaseckich; z tej racji Msza św. odpustowa o godz. 10.00, będzie jej przewodniczył Wikariusz Prowincji, o. Piotr Szczepański.
 2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie w bazylice o godz. 7.00 rano. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami.
 3. W przedsionku kaplicy można wziąć deklarację udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy pokoju. Zapraszamy do zaangażowania się w to piękne dzieło, które niech przynosi owoce w naszym życiu duchowym, osobistym i społecznym i wyprasza pokój dla całego świata.
 4. W przedsionku bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartekmiesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie Godziny świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątekSpowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 6. W sobotę8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w porządku dnia powszedniego. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki. Po Mszy św. zapraszamy na Godzinę Łaski od godz. 12.00 do 13.00.Tego dnia nie będzie rorat o godz. 7.00.
 7. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 8. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i gminy. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Rycerza Niepokalanej”, który jest poświęcony Słowu Życia.