1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w środę Święto św. Andrzeja, Apostoła; w piątek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego i w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku duszpasterskiego jest: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 3. Dziś o 18.00 zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano
  w Bazylice. Przychodzimy na te Msze święte z lampionami. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 5. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek
  o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kazania nowennowe o godz. 18.00 głosi o. Jerzy Szyran. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. We wtorek w Kaplicy
  św. Maksymiliana rozpocznie się także Nowenna według św. Faustyny, tzn. 1000 „Zdrowaś Maryjo” dziennie. Rozpoczęcie o 7.00 Mszą św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, całodzienna adoracja i różaniec. Na zakończenie apel
  o 21.00.
 6. W czwartek o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
 7. W I czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się
  o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o 19.00, modlitwy nowennowe i o 21.10 Msza św.
 9. W sobotę spotkanie Oddaj się Maryi. W sali św. Bonawentury o 9.30 konferencja
  i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Gościem spotkania będzie Wincenty Łaszewski, który o 14.00 wygłosi konferencję
  o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 11. W czwartek 8 grudnia obchodzić będziemy parafialny Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ks. Kazimierz Kard. Nycz. Podczas Mszy świętej Ordynariusz Archidiecezji dokona uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do naszej Bazyliki.
 12. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
 13. W przedsionku Bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas. Będą tam też do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –
Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię, w czwartek – św. Andrzeja Dũng Lạc i
towarzyszy, w sobotę – św. Leonarda z Porto Maurizio.
2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas
wszystkich Mszy świętych w Bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne i
będzie można je nabyć po każdej Mszy w przedsionku bazyliki. W tym roku
opłatki nie będą roznoszone po domach.
3. Dziś jest przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby Sióstr Klarysek. Za
wszelkie ofiary w imieniu Sióstr składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Parafialny zespół Caritas informuje, iż za tydzień będą rozprowadzane świece
na stół wigilijny.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą
o uzdrowienie duszy i ciała.
6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, radosny czas oczekiwania na narodziny
Zbawiciela. Niech będzie on okazją do głębszej refleksji nad naszym życiem
i postępowaniem.
7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie
przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji
odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie
dewocjonaliów.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:
śp. Marek Antczak l. 62 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy,
  w czwartek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek wspomnienie
  bł. Karoliny Kózkówny i w sobotę wspomnienie bł. Salomei.
 2. W sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 3. W sobotę zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego. Będzie także możliwość spowiedzi.
 4. W sobotę odbędzie się spotkanie formacji kobiet na temat kryzysów w życiu religijnym. Rozpoczęcie o godz. 9.45 w sali św. Bonawentury,
  o 11.00 Msza św. w intencji kobiet w Bazylice i o 12.15 warsztaty.
 5. W sobotę razem z Fundacją „Solo Dios Basta” zapraszamy także na czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla
  i Pana
  połączone z premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo. Szczegółowe informacje i program w gablocie.
 6. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy świętych w Bazylice będą błogosławione opłatki wigilijne i będzie można je nabyć po każdej Mszy świętej w zakrystii.
  W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje co do zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii.
 8. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz
  w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 9. Dzisiaj po Mszach można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Ukrainie. Puszki znajdują się na balustradzie przy ołtarzu.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Teresa Piotrowska, l. 90 z Topołowej i śp. Jarosław Pawoniak, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, w czwartek Wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek Wspomnienie św. Marcina z Tours, w sobotę Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza.
 2. W piątek 11 listopada o godzinie 10.00 spod Skweru Niepodległości w Teresinie wyruszy Marsz Niepodległości do Szymanowa, gdzie odbędą się główne uroczystości. Szczegóły uroczystości na plakacie zamieszczonym w gablocie przed wejściem do Bazyliki. Natomiast w naszej Bazylice Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 11.00. Na ten dzień udzielona jest dyspensa.
 3. W sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana od godz. 20.30 do 5.15 odbędzie się czuwanie modlitewne oraz pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Wspólna Msza św. na zakończenie o 5.45 w Bazylice.
 4. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Domu Parafialnego osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu żywej szopki.
 5. W sobotę 19 listopada razem z Fundacją „Solo Dios Basta” zapraszamy na czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana połączone z premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo. Szczegółowe informacje i program poniżej.
 6. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

 

19 listopada 2022r.  w wigilię Święta Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata razem z Fundacją „Solo Dios Basta”, w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana z premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo.

Program:

16:00 różaniec

16:30 konferencja o o. Dolindo

18:00 Msza Święta

19:00 projekcja filmu o o. Dolindo

19:45 druga konferencja

21:00 Apel Jasnogórski i początek całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu z centralnym punktem, ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

6.00 Msza św. na zakończenie spotkania

Na Mszę św. i wygłoszenie Słowa Bożego dnia 19 listopada o g. 18.00, został poproszony J.E. ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Konferencje będzie głosił ks. Michele Madonna, wielki miłośnik i znawca księdza Dolindo, duszpasterz młodzieży i proboszcz parafii Santa Maria di Montesanto w Neapolu.