1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w środę Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej, w czwartek Wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek Wspomnienie św. Marcina z Tours, w sobotę Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza.
  2. W piątek 11 listopada o godzinie 10.00 spod Skweru Niepodległości w Teresinie wyruszy Marsz Niepodległości do Szymanowa, gdzie odbędą się główne uroczystości. Szczegóły uroczystości na plakacie zamieszczonym w gablocie przed wejściem do Bazyliki. Natomiast w naszej Bazylice Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 11.00. Na ten dzień udzielona jest dyspensa.
  3. W sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana od godz. 20.30 do 5.15 odbędzie się czuwanie modlitewne oraz pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Wspólna Msza św. na zakończenie o 5.45 w Bazylice.
  4. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Domu Parafialnego osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu żywej szopki.
  5. W sobotę 19 listopada razem z Fundacją „Solo Dios Basta” zapraszamy na czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana połączone z premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo. Szczegółowe informacje i program poniżej.
  6. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

 

19 listopada 2022r.  w wigilię Święta Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata razem z Fundacją „Solo Dios Basta”, w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana z premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo.

Program:

16:00 różaniec

16:30 konferencja o o. Dolindo

18:00 Msza Święta

19:00 projekcja filmu o o. Dolindo

19:45 druga konferencja

21:00 Apel Jasnogórski i początek całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu z centralnym punktem, ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

6.00 Msza św. na zakończenie spotkania

Na Mszę św. i wygłoszenie Słowa Bożego dnia 19 listopada o g. 18.00, został poproszony J.E. ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Konferencje będzie głosił ks. Michele Madonna, wielki miłośnik i znawca księdza Dolindo, duszpasterz młodzieży i proboszcz parafii Santa Maria di Montesanto w Neapolu.