• To wydarzenie minęło.

Tekst zawierzenia Parafii św. Józefowi

21 marca 2021 @ 10:00 - 17:00

Już w niedzielę 21 marca na Mszy Świętej o godz. 10.00 nasza parafia zostanie zawierzona opiece św. Józefa. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem całego tekstu, który zostanie odczytany przed ołtarzem św. Józefa przez o. Prowincjała, o. Gwardiana i o. Proboszcza:

Opiekunie Kościoła Świętego! Zawierzam Ci Parafię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie. Weź w swoją opiekę wszystkich Parafian od dzieci po osoby w podeszłym wieku, szczególnie osoby samotne, chore i ubogie. Otocz swoim płaszczem wszystkie instytucje oraz miejsca pracy, grupy i wspólnoty duszpasterskie. Powierzam Ci nasze rodziny, prace, radości i cierpienia. Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby  nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne. Niech wszyscy doświadczymy Twojego przemożnego wstawiennictwa przed Bogiem wobec niebezpieczeństw atakujących naszą wiarę, nasze rodziny, wspólnoty, społeczność i zdrowie. Jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń całej naszej parafii od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie!

Święty Józefie! Przepraszamy, że zbyt mało troszczyliśmy się o rozsławianie Twojego przemożnego orędownictwa i tak rzadko uciekaliśmy się do Ciebie po pomoc. Ufni w Twoje orędownictwo przed tronem Bożym, przyrzekamy otaczać Cię w Prowincji i tu, w Niepokalanowie, specjalnym kultem naśladując twoje świetlane cnoty i rozsławiać po świecie Twoją łaskawą dobroć. Przyjmij dziś naszą ofiarę i nasze prośby, a w godzinie śmierci naszej prowadź wszystkich do Niepokalanej i Jej Boskiego Syna. Amen.

Data:
21 marca 2021