tentaciones05

 • Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00, kazania pasyjne w tym roku głosić będzie o. Jarosław Pakuła. Zapraszamy również na Msze święte połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
 • Dziś w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lutym.
 • W środę 17 lutego przypada 75. rocznica wywiezienia przez Niemców na Pawiak o. Maksymiliana, tego dnia odbędzie się w Niepokalanowie XIII Zjazd Gmin Kolbiańskich. Uroczysta Msza świętą będzie sprawowana o godzinie 18.00 w Bazylice, pod przewodnictwem J.E. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Podczas tej Eucharystii Nasz Ordynariusz dokona konsekracji nowego ołtarza i poświęcenia ambony. Serdecznie zapraszamy.

 • Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty będą wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas. Za każdy dar złożony z serca mówimy: Bóg zapłać!
 • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 • Przypominamy, że dziś rozpoczyna się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego.
 • Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie w dniach od 15-17 lutego o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. W tym dniu będzie możliwość wsparcia ofiarami do puszek misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2017 przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i komunii świętej.
 • Również za tydzień po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Kacprzak   88 z Serok Parceli, śp. Jan Robert Czerwiński l. 49 z Teresina i śp. Jadwiga Więckowska l. 92 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…