1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 28 października w poniedziałek: Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
 • 1 listopada w piątek : Uroczystość Wszystkich Świętych;
 • 2 listopada w sobotę: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. W poniedziałek, po różańcu dla dzieci, zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do domu parafialnego o godz. 17.30. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami
  i wiele innych atrakcji. Zachęcamy do przebrania się za świętego.
 3. W czwartek, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec ze świętymi i nabożeństwo z relikwiami naszych Patronów. Pragniemy w ten sposób rozpalić w nas tęsknotę za Niebem, świętością i Bogiem. Tego dnia nie będzie różańca dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św.
  o godz. 13.00, której nie będzie w bazylice, natomiast będzie ona sprawowana o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja. Przypominamy wiernym, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy świętej. Tego dnia przypada również I piątek. Z posługą do chorych naszej parafii udamy się za tydzień 8 listopada.
 5. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 6. Także w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone
  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku w kwadracie. O 13.40 w sali św. Bonawentury p. Wiesława Kowalska wygłosi konferencję: Obcowanie świętych. Zakończenie ok. 15.00. Natomiast na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich małżonków na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do klasztoru w Niepokalanowie Lasku. Rozpoczniemy je Eucharystią.
 7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie przez miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji będziemy odprawiać Msze św. o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe.
 8. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.
 9. W przyszłą niedzielę 3 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja z racji 28 rocznicy powstania Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia 2019 roku. Szczegółowy program i kontakt do organizatora są wywieszone w gablocie.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Stępień, l. 59 z Teresina i śp. Honorata Sosińska l. 81 z Teresina: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…