1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 4 listopada w poniedziałek: Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
 • 8 listopada w piątek: Wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera
 • 9 listopada w sobotę: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe
 3. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św.
 4. Za tydzień w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. Również w sobotę 9 listopada w Domu Parafialnym odbędą się warsztaty antystresowe. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jak radzić sobie z uczuciami: złością, lękiem, poczuciem winy, bezradnością, stresem i konfliktami. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr. telefonu lub na maila, które podane są na plakacie.
 6. 10 listopada odbędzie się spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się od wspólnej Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza św., po której odbędzie się  krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja z racji 28 rocznicy powstania Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia 2019 roku. Szczegółowy program i kontakt do organizatora są wywieszone w gablocie.
 8. Zapraszamy dzieci do lektury nowego – listopadowego – numeru „Rycerzyka Niepokalanej”. W numerze: owoc Ducha Świętego – czystość, opowiedzą nam o nim Miriam, Janek i oczywiście Zbyszek – rycerze Niepokalanej. Oprócz tego kolejne odcinki opowieści o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe i historii św. Maksymiliana – wojownika Królowej. Czeka na Was kolejna karta z królem Polski – Kazimierzem Jagiellończykiem, a na koniec zachęcamy do ciekawego wywiadu z państwem Janem i Janiną Duda, rodzicami pana prezydenta Andrzeja Dudy. Zachęcamy też do nabycia najnowszego numeru Rycerza Niepokalanej