Chrystus Król

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 24 listopada we wtorek: Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; 26 listopada w czwartek: Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera; 27 listopada w piątek: Wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera oraz kolejna rocznica objawienia Cudownego Medalika.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Tego dnia również o godz. 17.00 rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej naszej parafii przez nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP.

 • Trwają jeszcze zapisy na wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 29.07 do 1.08.2016 r. Przyjmujemy też zgłoszenia rodzin, które chciałyby gościć młodzież z innych krajów u siebie od 20.07 do 25.07.2016r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Dziś przed bazyliką po wszystkich Mszach świętych, są zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom.
 • Za tydzień na sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycją lat ubiegłych od 30.11. będą roznoszone rodzinom naszej parafii. Przedstawicieli wiosek prosimy o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej od czwartku 26.11. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
 • Pragniemy poinformować, że dziś rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 • Zapraszamy na Mszę świętą i Modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 29 listopada  o godz. 18.00.
 • Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Czy naprawdę wierzysz” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się jeszcze dziś o godz. 15.30, w sobotę 28.11. o godz. 18.00 oraz w niedzielę 29.11. również o godz. 15.30. Wstęp wolny.
 • Za tydzień w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza święta dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Również od przyszłej niedzieli w przedsionku bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Seweryn Piotrowski, l. 82 z Paprotni i śp. Stefan Młynarczyk, l. 87 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…