1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. W niedziele różaniec w Bazylice o godz. 17.00, a w soboty o 17.30 w Kaplicy Św. Maksymiliana.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 połączone jest z drugim dniem Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu i zakończone będzie procesją wokół Bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 68. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
 5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Bazylice.
 7. Skauci Europy zapraszają na zbiórkę dziewcząt i chłopców w wieku 12-17 lat. Zbiórka odbędzie się w sobotę 08 października o 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Plakat ze szczegółami wywieszony jest w gablocie przy wejściu do bazyliki. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Mirosław Buczko, a po Mszach będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz misji franciszkańskich.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego
a Paulo, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, w sobotę
św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
2. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież klas ósmych Szkół Podstawowych w Teresinie, Paprotni i Budkach Piaseckich złoży deklaracje wyrażające ich chęć przystąpienia za dwa lata do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i kandydatów w domu parafialnym. Młodzież, która uczęszcza do innych szkół proszona jest o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii.
3. Również dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godz. 19.00.
W sobotę, 1 października, spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali
św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa. O 11.00 Msza święta
z zawierzeniem następnie nabożeństwo wynagradzające i możliwość ciepłego posiłku. Gościem spotkania będzie ks. Rafał Łukasz Pujsza z tematem św. Gemmy Galgani. Ks. Rafał wygłosi kazanie i konferencję o duchowej więzi św. Maksymiliana i mistyczki z Lukki. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
5. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
6. W czwartek wieczorem zakończy się peregrynacja Ikony św. Józefa po Topołowej. Zostanie ona dalej przekazana pierwszej rodzinie z Teresina Gaju. Pamiętajmy
w naszych codziennych modlitwach o domach, które nawiedza św. Józef
w wizerunku swojego przeczystego serca.
7. W sobotę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
1 października będzie ono połączone z modlitwą różańcową w kaplicy
św. Maksymiliana o godz. 17.30. Podobnie w niedzielę o godz. 17.00 w Bazylice.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
11. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Józefa z Kupertynu; we wtorek wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 2. W sobotę organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 5. Od jutra 19 września wznawia działalność świetlica parafialna dla dzieci, a w niej zajęcia z ceramiki, bajkoterapia, zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Zapraszamy dzieci od 5. roku życia. Świetlica czynna od poniedziałku do piątku od 14.30.
 6. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. s. Anna Kabulska, l. 67 z Serok Wsi oraz śp. Grzegorz Guzik l. 71 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, w sobotę Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka.
 2. We wtorek po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 3. W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym Ogólnopolskim Spotkaniu „Rycerstwo Niepokalanej u Stóp Krzyża”, które odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Górach Świętokrzyskich. W ramach spotkania m.in. koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu „Miriam i Przyjaciele”. Szczegóły w gablocie.
 5. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 7. Po Mszy Św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek Święto Narodzenia NMP, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W piątek o godz. 16.00 spotkanie Małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 17.30 spotkanie scholi dziecięcej.
 4. Dnia 8 września zapraszamy na uroczyste otwarcie  procesu beatyfikacyjnego Brata Innocentego Marii Wójcika, który całe życie zakonne od 1935 do 1994 roku spędził w Niepokalanowie. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 11.00 w Bazylice pod przewodnictwem J.E. ks. Kazimierza kard. Nycza, Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Eucharystii będzie zaprzysiężenie Trybunału, a o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury film o Br. Innocentym. Około godz. 15.00 odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia udamy się na grób Brata, gdzie złożymy wieńce i odmówimy modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego Br. Innocentego Marii.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2023 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 6. W sobotę 17 września odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 7. W sobotę 24 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 8. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-21 lutego 2023 r., czyli gdy w Izraelu rozpocznie się wiosna, temperatury będą bardzo przyjemne, ziemia przez krótki czas się zazieleni i pokryje kwiatami. Na chwilę obecną nie ma potrzeby szczepień ani testów na COVID przy wjeździe do Izraela i jest dość prawdopodobne, że wówczas będą podobne zasady. Zapisać się można w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio u o. proboszcza. Zapisy trwają do końca października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 9. Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum” w Niepokalanowie zaprasza na Studia Podyplomowe z Mariologii oraz na Kurs Studium Mariologii od października bieżącego roku. Zapisy trwają do końca września. Szczegółowe informacje na stronie kolbianum.franciszkanie.pl
 10. W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kuczyńska, l. 91 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…