• To wydarzenie minęło.

4 czerwca 2023 @ 07:00 - 19:00

- Darmowy
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

W niedzielę 4 czerwca podczas Mszy świętych od 7.00 do 19.00 kazania o Św. Michale Archaniele będzie głosił ks. Marcello Stanzione. Po Mszach będzie możliwość zakupu książek jego autorstwa. O godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. O godz. 15.15 zapraszamy na spotkanie z bohaterem oraz z reżyserem.

Ksiądz Marcello Stanzione ur.  w 1963 r. w Salerno, popularyzator kultu Świętego Michała Archanioła i Aniołów, założyciel włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, proboszcz parafii Santa Maria La Nova, autor około 300 książek poświęconych Aniołom i świętym, a także wywiadu rzeki z o. Gabrielem Amorthem. W j. polskim wydano ponad 30 tytułów jego książek m.in. „Św. O. Pio i Św. Michał Archanioł”, „Najpiękniejsze Modlitwy do Aniołów”, „Archaniołowie”, „Spotkania z Aniołem Stróżem”, a kolejne tytuły są tłumaczone.

Jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego o Świętym Michale Archaniele – „Zobacz Anioła” , który miał premierę kinową we wrześniu ub.r.,  a obecnie dostępny na platformie; katoflix.pl https://katoflix.pl/film/zobacz-aniola „Zobacz Anioła” dostał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na XXXVII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów 37th International Catholic Film and Multimedia Festival „KSF Niepokalana 2022”.

Film dokumentalny „Pod Skrzydłem Archanioła”:

Dlaczego termin: „anioł” jest znany każdemu, ale nie każdy potrafi powiedzieć kim Anioł jest? W jaki sposób  niewidzialny Świat Aniołów może być odkryty przez każdego z nas?  Ksiądz Marcello Stanzione, autor ponad 300 książek o Aniołach, zgodził się przybliżyć widzom owoce jego apostolskiej i literackiej pracy. Blisko 20 przedstawicieli różnych profesji i pochodzenia, którzy zetknęli się z tym niezwykłym kapłanem, dają świadectwo obecności Boga i Jego Aniołów w realnym świecie XXI wieku. Film zdaje się również potwierdzać,  że praca kapłana i pisarza jest możliwa do połączenia jeśli odbywa się z pomocą Aniołów. Ksiądz Marcello, przyjaciel Świętego Michała Archanioła, pracuje przecież pod skrzydłem Archanioła. Czy ten niewidzialny patronat  został w filmie odkryty? Czy nieuleczalny defekt mózgu dziecka może nagle zniknąć? Czy da się zatrzymać w czasie pędzące autostradą ciężarówki? Czy Anioł może objawić się poprzez niezwykły zapach?  Czy grupa osób, w tym samym czasie, może w jednej postaci rozpoznawać różne osoby?  Co sprawia, że wiedzę i wieloletnie  doświadczenie świetnego chirurga trzeba zweryfikować w obliczu Anielskiej interwencji? Czy dzisiaj widzialnie objawiają się ludziom Anioły? Na te i wiele innych anielskich pytań znajdziemy odpowiedź w dokumencie „Pod Skrzydłem Archanioła”.

Scenariusz  i reżyseria  – Wincenty Podobiński.

Zdjęcia i montaż – Marta Kochanowska.

Muzyka – Miłosz Konarski.

Czas trwania 73 min.

Produkcja – Fundacja Świętego Michała Archanioła – Kraków-POLSKA  A.D. 2023