Ładowanie Wydarzenia

« All Events

 • To wydarzenie minęło.

13 października 2021 - 18 marca 2024

Rozpoczynamy peregrynację, czyli wędrówkę Ikony Przeczystego Serca Św. Józefa po rodzinach naszej Parafii. Codziennie wieczorem ikona przekazywana będzie do domu najbliższych sąsiadów wraz z towarzyszącymi jej materiałami pomocnymi do modlitwy i duchowego przeżycia tego niezwykłego spotkania. Będzie to doskonałą okazją do powierzenia wstawiennictwu świętego Józefa naszych rodzin

Dobrze jest wykorzystać obecność św. Józefa w domu, gdyż jest on przez Boga dany nam, aby pomagał w najważniejszych sprawach. Powinniśmy jemu powierzać:

– sprawy rodzinne

– młode małżeństwa

– ojców

– mężów

– kawalerów poszukujących żon

– panny poszukujące mężów

– dzieci

– osoby samotne

– problemy związane z pracą, finansami

– problemy z mieszkaniem

– osoby starsze, chore i umierające

– osoby dręczone przez demony

– osoby uzależnione, nieszczęśliwe

– wszelkie sytuacje działania złych duchów

Ikona jest szczególnym rodzajem obrazu, który według tradycji wschodniej niejako jest oknem na Niebo. Dlatego z wielką wiarą przyjmijmy ją w swoim domu ufając, że św. Józef, któremu na wiosnę oddaliśmy naszą parafię w opiekę, będzie hojnie obdarzał łaskami wszystkich, którzy przyjmą go pod swój dach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji nastąpi w środę 13 października po Mszy świętej o godz. 18.00. Wówczas ikona zostanie przekazana jednej z rodzin z Ludwikowa. I tak przez kolejne miesiące będzie wędrowała przez poszczególne wioski naszej parafii, by ostatecznie po ok. 2 latach powrócić do Bazyliki.

 

Propozycje duchowego przeżycia pobytu Ikony w domu:

 1. Poznanie niezwykłych historii związanych z osobą św. Józefa (zachęcamy poczytać bardzo ciekawe teksty załączonej książki zawarte w II rozdziale pt. „Cuda naszego ojca duchowego” na str. 131-330)
 2. Wspólne lub indywidualne odmówienie wybranych modlitw do św. Józefa (teksty modlitw znajdują się w książce na str. 331-358)
 3. Modlitwa w ciszy (św. Józef rozważając sprawy Boże nie wypowiedział ani jednego słowa. Zapraszamy, by w ciszy wpatrywać się w święty wizerunek i sercem rozmawiać ze św. Józefem o wszystkich ważnych dla rodziny sprawach)
 4. Zawierzenie siebie/rodziny świętemu Józefowi (na koniec pobytu ikony w domu zachęcamy do odmówienia aktu zawierzenia ze str. 339)

Informacje organizacyjno-techniczne

W skład materiałów peregrynacyjnych wchodzą:

 1. Ikona znajdująca się w drewnianej ramce ochronnej (nie zdejmować ramki)
 2. drewniana podstawka pod Ikonę
 3. książka „Konsekracja św. Józefowi” autorstwa ks. Donalda H. Callowaya
 4. zalaminowana biała kartka z tekstem modlitw na przywitanie ikony
 5. zalaminowana jasnobrązowa kartka z informacjami organizacyjno-technicznymi
 6. teczka peregrynacyjna

Ikona w danym domu jest przez jedną dobę. Ikonę należy przekazać sąsiadom następnego dnia wieczorem. Jeśli najbliższy sąsiad nie chce lub nie może przyjąć Ikony, należy poszukać kolejnego najbliższego sąsiada przy tej samej ulicy, tak aby peregrynacja nie przebiegała chaotycznie, ale w pewnym porządku.

TE INFORMACJE NALEŻY POWIEDZIEĆ SĄSIADOM W MOMENCIE PRZEKAZANIA IKONY:

 • PROSIMY IKONĘ PRZENOSIĆ TRZYMAJĄC ZA RAMKĘ.
 • PROSIMY NIE DOTYKAĆ WIZERUNKU ŚW. JÓZEFA – DZIĘKI TEMU IKONA NIE ULEGNIE ZNISZCZENIU I BĘDZIE MOGŁA ODWIEDZAĆ KOLEJNE DOMOSTWA.

Jeśli byłyby jakiekolwiek pytania, prosimy dzwonić do kancelarii pod numer: 516 387 493

 

Szczegóły

Start:
13 października 2021
Koniec:
18 marca

Organizator

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

Szczegóły

Start:
13 października 2021
Koniec:
18 marca

Organizator

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie