1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 21 października w poniedziałek: Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
• 22 października we wtorek: Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
• 23 października w środę: Wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.


2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wydarzenie to ma służyć ożywieniu dzieła misyjnego Kościoła i włączeniu w nie każdego człowieka ochrzczonego. Najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu, które podkreślił papież Franciszek, mają stać się: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne. Natomiast dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną, która rozpoczyna tydzień misyjny. Kazania głosi o. Eugeniusz Różański – asystent prowincjalny do spraw misji. Po wszystkich Mszach św. przed bazyliką są zbierane ofiary na pomoc misjonarzom i tym, których ewangelizują.
3. W czwartek, 24 października, z racji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dyrekcje szkół z terenu parafii oraz nauczycieli i wychowawców na Mszę św. do domu parafialnego na godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole.
4. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Także w tym dniu o g. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej.
5. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
6. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Genowefa Kasprzak, l. 98 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…