1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 15 października we wtorek: Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
 • 16 października w środę: Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
 • 17 października w czwartek: Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
  i męczennika;
 • 18 października w piątek: Święto św. Łukasza, Ewangelisty;
 • 19 października w sobotę: Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;

 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.
 2. Dziś o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny grupy ok. 35 wiolonczelistów ze szkoły muzycznej w Sochaczewie.Grać będą dzieci od 4 roku życia oraz młodzież. Wykonawcy tego koncertu pragną wesprzeć chorą nauczycielkę i wspomóc ją finansowo.
 3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 4. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Paprotni – Jana Pawła II, w środę, 16 października, o godz. 8.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów, natomiast w czwartek, 17 października, Msza św. w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 11.00 w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów z racji święta patronalnego tamtejszej Szkoły Podstawowej.
 5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 6. W sobotę 19 października zapraszamy na Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. O godz. 11.00 Msza św. w bazylice, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana i na grobie ks. Aleksandra Grabowskiego – kapelana V Wileńskiej Brygady AK na cmentarzu klasztornym. O 13.00 w sali św. Bonawentury projekcja filmu pt. „Gurgacz. Kapelan Wyklętych” oraz dyskusja panelowa z udziałem reżysera filmu – Dariusza Walusiaka oraz pracownika białostockiego oddziału IPN – Bogusława Łabędzkiego. Dyskusję poprowadzi redaktor Jacek Karnowski.
 7. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę misyjną. Z tej racji kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Eugeniusz Różański – asystent prowincjalny ds. misji, a po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc naszym franciszkańskim misjom.
 8. 20 października zapraszamy na film pt: „Złączyć się z narodem”. Jest to poruszający dokument opowiadający o prawdziwych historiach Polaków zesłanych do Kazachstanu w 1936 roku. Projekcja filmu w sali św. Bonawentury o godz. 14.00. Wstęp wolny.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Salomea Paradowska, l. 90 z Kask oraz śp. Stanisława Zapora, l. 79 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…