We wtorek: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
2. Dziś przeżywamy 6. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy
Wieczystej Adoracji oraz 85. rocz. wybuchu II wojny światowej. Niech Maryja – Królowa Pokoju
wyprasza łaski u swego Syna, a nasza kaplica niech będzie dalej miejscem łask dla naszej parafii,
klasztoru i wszystkich przybywających tu na modlitwę.
3. Dziś po wszystkich Mszach świętych są zbierane podpisy pod protestem do Ministerstwa
Edukacji wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii.
Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy, by właściwie troszczyć się o rozwój młodych pokoleń
Polek i Polaków.
4. Dziś z racji I. niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją.
Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
5. 2 września w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji
zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci
i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić
o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego
w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy.
6. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w
intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o
godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. W
Budkach Piaseckich adoracja od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza święta.
7. Spotkanie dla kandydatów i ministrantów oraz lektorów odbędzie się w sobotę w domu
parafialnym o godz. 9.00. Zapraszamy również dzieci na próbę scholii w piątek o godz. 17.30.
8. W sobotę 7 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej
Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie
rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz.
7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą.
Rozpoczęcie o godz. 19.00. W sobotę Spotkanie Oddaj się Maryi: 9.30 w sali św. Bonawentury
konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św. oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 o. Rafał
Pujsza wygłosi konferencję pt. Droga pobożności maryjnej św. Pawła od Krzyża. Zakończenie
Koronką do Bożego Miłosierdzia.
10. Młodzieżowa wspólnota „Jeruzalem” zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 15 – 24 lat na
spotkanie w sobotę 7. września o godz. 19:00 w sali na górze w domu parafialnym. Rozpoczniemy
Mszą Świętą, a później zapraszamy na smaczne ciasto i herbatę do sali spotkań
11. Za tydzień w niedzielę 8 września o godz. 13.00, razem z Władzami Gminy, zapraszamy na
Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności
dobremu Bogu za łaski jakich nam udzielił podczas tegorocznych żniw.
12. Również w przyszłą niedzielę, odbędzie się spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu
Świeckich. Rozpocznie się ono w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.30., zaś spotkanie wspólnoty
Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Szczukiewicz l. 90 z Granic, śp. Henryka
Szczepańska l. 73 z Teresina i śp. Dominik Sobczak l. 29 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im
dać Panie…

1. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
  2. Zapraszamy we wtorek na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Bazyliki na godz. 17:00.
  3. Trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, każdego dnia zawierzamy Niepokalanej kolejne dziedziny naszego życia. Z tej racji o 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec, a po Mszy św. o 11.00 i 18.00 konferencje i świadectwa. Nasi goście s. Barbara Barylak, Ewa Ligman podejmą temat wartości i obrony życia ludzkiego, natomiast Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar oraz Fundacja „Dom św. Jakuba” podzielą się świadectwem uratowania jedności małżeńskiej.
  4. W środę uroczystość św. Maksymiliana Kolbego założyciela naszego klasztoru-wydawnictwa, męczennika Auschwitz. Msze św. o 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 18.00 i 23.00. O godzinie 17.00 w kaplicy św. Maksymiliana rozpocznie się nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć o. Kolbego, a o 21.00 apel maryjny, świadectwo i wieczór uwielbienia.
  5. W czwartek Wniebowzięcie NMP, porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej mszy św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Po każdej Mszy św. będzie można przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej. Eucharystii o 11.30 na ołtarzu polowym przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Antonio Guido Filipazzi. W ramach duchowego przygotowania o 10.00 konferencja o zawierzeniu, różaniec i świadectwa. O 15.00 przy pomniku smoleńskim Koronka do Bożego Miłosierdzia i dróżki maryjne. W środę i czwartek można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
  6. W sobotę 17 sierpnia zapraszamy do kaplicy św. Maksymiliana na Msze św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny na godz. 9:00.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  8.  Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „Zaułek Aniołów”, która po 2-letniej przerwie została ponownie otwarta. Zachęcamy do pysznej kawy i słodkości przygotowanych przez naszych parafian.