W Bazylice w Niepokalanowie odbyła się msza święta w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbył się koncert charytatywny, na którym zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Polskiej Policji. Występ zorganizowany został w ramach 5. edycji Niebieskiej Gwiazdki. W tym roku pomoc trafi do ponad 30 potrzebujących rodzin z gminy Teresin.

Wczoraj w Bazylice w Niepokalanowie odprawiono mszę świętą w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Proboszcz, o. Andrzej Sąsiadek, dzięki któremu można było zorganizować charytatywny koncert, przybliżył wiernym czym jest Niebieska Gwiazdka, której pomysłodawczynią jest dzielnicowa Posterunku Policji w Teresinie – sierż. Anna Opęchowska-Ciak.

Tuż po nabożeństwie wierni mieli okazję uczestniczyć w koncercie charytatywnym. Wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura. W repertuarze znalazły się takie utwory jak „Against All Odds” Phila Collinsa czy „O niebo lepiej” Mietka Szcześniaka.

Po koncercie głos zabrała Agnieszka Ptaszkiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls”, która podziękowała orkiestrze, kierownictwu sochaczewskiej komendy, wszystkim dzielnicowym z Posterunku Policji w Teresinie, a w szczególności sierż. Annie Opęchowskiej-Ciak, bez której nie powstałaby Niebieska Gwiazdka. Jak podkreśliła, to właśnie policjantka dała jej impuls do działania i zaraziła pomysłem akcji charytatywnej. Sierż. Anna Opęchowska-Ciak podziękowała kierownictwu policji za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Przypomniała, że gdy akcja organizowana była po raz pierwszy, pomoc otrzymało 13 rodzin. W tym roku, dary, które spływają nawet z zagranicy – trafią do dwukrotnie większej liczby osób.

Na mszy obecny był I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marek Świszcz wraz z małżonką oraz Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Markiem Wójcikiem. Nie zabrakło również Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim, insp. Marzeny Zakrzewskiej oraz przedstawicieli wojska i lokalnych samorządów.

Jak co roku, sierż. Anna Opęchowska-Ciak, osobiście nadzoruje akcję. Odwiedzi każdą z ponad 30 wytypowanych rodzin. Dzięki jej zaangażowaniu, w tym roku udało się już kupić dwie kuchnie gazowe, a w magazynie jest coraz mniej miejsca. Do jednej z potrzebujących rodzin trafiła już kanapa. Policjantka i prezes stowarzyszenia cały czas proszą i apelują o żywność długoterminową, szczególnie mleko, cukier, konserwy i artykuły pielęgnacyjne dla najmłodszych.