• To wydarzenie minęło.

Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej

1 kwietnia 2016 @ 08:00 - 8 kwietnia 2016 @ 17:00

Z naszym franciszkańskim biurem pielgrzymkowym: Patron Travel, organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach od 1 do 8 kwietnia 2016 r. Zapisy zamknięte.

Szczegółowy program pielgrzymki

ZIEMIA ŚWIĘTA

1 – 8.04.2016 (8 dni, samolot)

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Zbiórka na lotnisku o godz. 5.30. Wylot o godzinie 9.10. Przelot na trasie Warszawa  – Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: CEZAREA NADMORSKA – G. KARMEL – KANA  –  NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń.  Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd nad Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: GÓRA TABOR – JERYCHO – MARZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja i nocleg

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Około godziny 01.00 przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Polski o godz. 05.10. Lądowanie w Warszawie o godz. 08.10