Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Parafialna pielgrzymka do Portugalii

8 maja 2016 - 14 maja 2016

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, +48 (22) 3883295; fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

1 dzień: warszawa – LIZBONA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot do LIZBONY. Transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: LIZBONA – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugali: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:  FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień:  FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży.  Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień:  FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TomaR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: FATIMA / 13.05.

Śniadanie. Udział w uroczystościach 99 rocznicy objawień. Czas na prywatną medytację. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA ORAZ GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 3150 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem (z przesiadką); opłaty lotniskowe; przejazdy autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-,3-osobowe); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; opiekę kapłana; ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych; podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych (około 60 Euro); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (750 PLN); wydatków osobistych.

 

Szczegóły

Start:
8 maja 2016
Koniec:
14 maja 2016
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

Miejsce

Sanktuarium Maryjne
Fatima, Portugalia + Google Map

Szczegóły

Start:
8 maja 2016
Koniec:
14 maja 2016
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie

Miejsce

Sanktuarium Maryjne
Fatima, Portugalia + Google Map
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie