• Dziś II Niedziela Wielkanocna, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na życzenie Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka i nabożeństwo będą odprawione w bazylice o godz. 15.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 9 kwietnia, w poniedziałek: uroczystość Zwiastowania Pańskiego; w tym dniu obchodzimy również Dzień Świętości Życia.Zachęcamy się do włączenia się
  w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możli­wość podjęcia duchowej adopcji w naszej parafii będzie podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do włączenia się w to dzieło.
 1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie Stacja Dom zapraszają na Dzień Otwarty Rodzicielstwa Zastępczego, który odbędzie się 16 kwietnia w godz. 12.00 -18.00 w sali konferencyjnej sochaczewskiego Starostwa Powiatowego. Będzie można poznać zasady tworzenia rodzin zastępczych. Z tej racji dzisiaj od godz. 9.30 po Mszach będę rozdawane ulotki informacyjne.
 2. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia w Domu Parafialnym o g. 19.00.
 3. Równieżw sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, w naszej parafii rozpocznie się wizytacja duszpasterska, którą przeprowadzi bp Piotr Jarecki. O godz. 8.30 powitamy Księdza Biskupa przed bazyliką, a o godz. 10.00 odprawi Sumę parafialną. Następnie
  Biskup będzie obecny i wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św. O godz. 17.00 w sali na górze Domu Parafialnego spotka się z przedstawicielami grup i wspólnot parafialnych. W poniedziałek nawiedzi instytucje znajdujące się na terenie naszej parafii. Spotka się również z dziećmi i młodzieżą Szkoły Podstawowej
  w Teresinie.
 5. Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania „Rycerza Niepokalanej”. Tematem przewodnim jest rzeczywistość nieba. W numerze m.in. artykuły s. Anny Marii Pudełko, Wincentego Łaszewskiego oraz ks. Marka Dziewieckiego. Polecamy artykuł o wyjątkowej roli ojca chrzestnego w życiu i kształtowaniu religijnym dziecka. W każdym numerze także rozważania Słowa Bożego na cały miesiąc.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Osówniak, l. 62 z Granic, śp. Zofia Czopek, l. 91 z Teresina-Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…