1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście.Jezus żyje! Naprawdę żyje!!!Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
  2. Pięćdziesiąt dni, od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

  1. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni.
  2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie. Za złożone ofiary mówimy: Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy w naszej bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: wI czwartekmiesiąca, 5 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo Godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątekspowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
  5. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w Sali św. Bonawentury konferencja m. in. świadectwo zawierzenia Maryi Rafała Piechy – Prezydenta Siemianowic Śląskich. O godzinie 11.00 w Bazylice Msza św. z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej i nabożeństwo wynagradzające. Po posiłku spotkanie z Leszkiem Podoleckim, założycielem fundacji Instytut Świętego Alberta, opiekującym się byłymi więźniami i bezdomnymi oraz Bractwa Trzeźwości ARKA. Wraz z nim będę Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia.
  6. Również w sobotę 7 kwietnia odbędą się warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą odkrywać swoje ojcostwo i podnosić swoje kompetencje wychowawcze – Net: „Bliżej – pełna łączność”. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 18.00. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.tato.net.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Guziewicz l. 70 z Serok Wsi oraz śp. Bogdan Kulesza, l. 62 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…