1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z  nadzieją”. Przez całą niedzielę są zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.
 2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 3. Od jutra, na furcie klasztornej można rezerwować intencje na Msze św. na rok 2018 r.
 4. W piątek, na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy gościć chór z naszej franciszkańskiej Bazyliki Dwunastu Apostołów w Rzymie, a po Mszy św. wystąpią z koncertem.
 5. W sobotę, 14 października, w kaplicy św. Maksymiliana, za jego przyczyną modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, w sposób szczególny w intencji tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu październiku.
 6. Z racji Jubileuszu 100-lecia założenia Rycerstwa Niepokalanej:
 • zapraszamy na oratorium maryjno-kolbiańskie w wykonaniu orkiestry symfonicznej, zespołu „Miriam” i zaprzyjaźnionych muzyków. Odbędzie się ono w piątek,
  13 października, o godz. 19.30 w Bazylice. Z tej racji różaniec dla dzieci o godz. 17.00, Msza św. wieczorna i różaniec dla dorosłych będą odprawione w kaplicy św. Maksymiliana.
 • w najbliższy piątek i sobotę (13-14 października) w Sali św. Bonawentury odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Mariologiczna zatytułowana: Rycerstwo Niepokalanej odpowiedzią na znaki czasu Organizatorami są Rycerstwo Niepokalanej, Instytut „Kolbianum” i Klasztor Niepokalanów. Będzie to jednocześnie inauguracja nowego roku akademickiego w Instytucie. Rozpoczęcie w piątek w bazylice o godz. 9.00 Mszą św., której będzie przewodniczył ks. prof. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW w Warszawie. Osoby pragnące uczestniczyć w spotkaniu mogą zgłosić się w dniach konferencji do Ośrodka Rycerstwa Niepokalanej lub w dniach poprzedzających zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje na stronie: kolbianum.franciszkanie.pl
 • w przyszłą niedzielę, 15 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00
  z udziałem przedstawicieli Episkopatu i środowisk franciszkańskich. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi abp Józef Michalik, arcybiskup senior przemyski. Stanowić ona będzie swoiste zwieńczenie obchodów związanych ze 100-leciem założenia Rycerstwa Niepokalanej i 90 lat klasztoru niepokalanowskiego.
 1. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej
  i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Valentina Krivosheina, l. 78 z Granic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…